Heidenheim - Wolfsburg 1:1Černý skóroval v bundeslize v druhém utkání za sebou

Reprezentační záložník Václav Černý skóroval v německé fotbalové lize v druhém utkání za sebou a v 18. kole pomohl Wolfsburgu k remíze 1:1 na hřišti Heidenheimu. Leverkusen s Patrik Schickem v základní sestavě a střídajícím Adamem Hložkem vyhrál 3:2 v Lipsku a udržel neporazitelnost v soutěži. Lídr tabulky vede o sedm bodů před druhým Bayernem Mnichov, obhájci titulu mají dva zápasy k dobru. V zahajovací jedenáctce Hoffenheimu nechyběl obránce Pavel Kadeřábek, jeho tým ale prohrál 2:3 ve Freiburgu.

Fotbalista Wolfsburgu Václav Černý slaví gól proti Heidenheimu.

Černý otevřel skóre už v sedmé minutě, kdy si našel Windův oblouček za obranu a z voleje pohotově usměrnil míč do sítě. Šestadvacetiletý reprezentant navázal na trefu z minulého kola proti Mohuči (1:1) a připsal si třetí bundesligovou branku v sezoně.

„Vlci“ přesto v lize potřetí za sebou nezvítězili, krátce před pauzou Heidenheim srovnal po Jenzově vlastním gólu. Wolfsburg je v tabulce desátý o bod a jednu příčku za nováčkem soutěže.

Lipsko nad Leverkusenem dvakrát vedlo, nakonec ale utrpělo druhou domácí porážku za sebou. Na Simonsovu trefu z otočky odpověděl krátce po změně stran Tella a po Opendově gólu z 56. minuty znovu srovnal hlavou po rohovém kopu Tah. Bayer rozhodl v nastavení opět po rohu, prosadil se Hincapié. Schick následně přepustil místo na hřišti Hložkovi.

Hoffenheim prohrával ještě v 57. minutě 0:2, po gólech Weghorsta a Beiera ale v 77. minutě srovnal. U druhé branky už nebyl na hřišti Kadeřábek, jenž se žlutou kartou vystřídal po hodině hry. V 82. minutě byl navíc vyloučen Gulde, domácí ale i v oslabení přece jen rozhodli zásluhou Sallaie, který dorazil vlastní neúspěšnou hlavičku. Freiburg udržel před dnešním soupeřem sedmou příčku a odskočil mu na rozdíl čtyř bodů.

Pátý Dortmund zvítězil 4:0 na hřišti předposledního Kolína nad Rýnem. Dvěma góly se na tom podílel nizozemský útočník Malen, se sedmi ligovými zásahy nový nejlepší střelec týmu.

Bochum se domácí výhrou 1:0 nad třetím Stuttgartem posunula na 12. příčku. Jediný gól vstřelil v 50. minutě slovenský křídelník Bero. Stuttgart, kterému kvůli účasti na africkém Poháru národů chyběl druhý nejlepší ligový střelec Guirassy, prohrál potřetí z posledních čtyř utkání.

Začátek druhé půle se zdržel asi o 40 minut, protože fanoušci hostů blokovali vlajkami a transparenty únikové východy ze sektoru. Po prodloužené poločasové pauze se ale nakonec duel dohrál.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:
Darmstadt - Eintracht Frankfurt 2:2 (61. Justvan, 90.+5 Vilhelmsson - 33. Nkounkou, 51. Knauff)
Freiburg - Hoffenheim 3:2 (37. Höler, 55. Grifo, 85. Sallai - 57. Weghorst, 77. Beier)
Heidenheim - Wolfsburg 1:1 (45.+2 vlastní Jenz - 7. ČERNÝ)
Kolín nad Rýnem - Dortmund 0:4 (12. a 61. Malen, 58. Füllkrug z pen., 90. Moukoko),
Bochum - Stuttgart (50. Bero)
Lipsko - Leverkusen 2:3 (7. Simons, 56. Openda - 47. Tella, 63. Tah, 90.+1 Hincapié)