Wolfsburg - Hoffenheim 2:2Fotbalisté Wolfsburgu remizovali doma s Hoffenheimem

Fotbalisté Wolfsburgu remizovali doma ve 20. kole německé ligy s Hoffenheimem 2:2, přestože dvakrát prohrávali. Zatímco v dresu domácích odehrál záložník Václav Černý pouze úvodní poločas, na druhé straně jiný Čech Pavel Kadeřábek strávil na hřišti celý zápas. Naopak obránce David Jurásek, jenž je v Hoffenheimu od ledna na půlročním hostování s opcí z Benfiky Lisabon, stále čeká na bundesligový debut. Po příchodu do Německa strávil na lavičce i druhé utkání. Union Berlín bez reprezentačního záložníka Alexe Krále prohrál v Lipsku 0:2.

Hoffenheimu zařídili vedení Beier s Prömelem, vyrovnání Wolfsburgu ale v obou případech obstaral Chorvat Majer, přičemž druhý gól z penalty. Domácí ve čtvrtém kole po sobě remizovali a jsou jedenáctí, Hoffenheim nevyhrál šesté kolo po sobě a je osmý.

Pětadvacetiletý Král chyběl Unionu zřejmě kvůli nemoci. Lipsko si rozložilo branky do obou poločasů, v prvním se prosadil Openda a po změně stran Šeško. Od 73. minuty dohrávali hosté bez vyloučeného Trimmela.

„Rudí býci“ si upevnili páté místo a zvítězili po čtyřech kolech a sérii tří proher. Naopak mužstvo z německé metropole zůstalo na 15. příčce, která jako první zajišťuje záchranu.