Dortmund - Hoffenheim 2:3Kadeřábek s Juráskem pomohli Hoffenheimu porazit Dortmund

Čeští fotbalisté Pavel Kadeřábek s Davidem Juráskem pomohli Hoffenheimu v 23. kole německé ligy k vítězství 3:2 v Dortmundu. Wolfsburg přišel v nastavení o výhru ve Frankfurtu, remízu 2:2 domácím zařídil útočník Omar Marmúš. Reprezentační záložník Václav Černý strávil podruhé za sebou celý zápas na lavičce „Vlků“.

Fotbalisté Wolfsburgu diskutují s rozhodčím. Ilustrační foto

Hoffenheim dnes potvrdil, že je lepší na soupeřových hřištích, kde má s 20 body z 12 zápasů třetí nejlepší bilanci v soutěži. V Dortmundu brzy vedl díky Bebouovi, ještě do poločasu skóre otočili Malen a Schlotterbeck.

V 49. minutě doplnil Kadeřábka na hřišti střídající Jurásek, jenž nahradil Skova. Oba čeští fotbalisté tak byli u toho, když Beier dvěma zásahy v rozmezí čtyř minut znovu otočil stav a zaokrouhlil počet svých gólů v bundesligové sezoně na deset. Hoffenheim vyhrál po osmi duelech a je sedmý, Dortmundu patří čtvrté místo.

Wolfsburg v utkání dvakrát vedl. Už ve druhé minutě skóroval hlavou Lacroix, na jehož trefu odpověděl Max. V 36. minutě udeřil znovu ze vzduchu Behrens a hosté sahali po první výhře od poloviny prosince, nakonec ale ani poosmé v řadě naplno nebodovali. Na začátku jedenáctiminutového nastavení prodloužil Chandler za obranu na Marmúše a egyptský útočník s přehledem zakončil.

Frankfurt nezvítězil v šestém soutěžním utkání za sebou, stále ale drží šestou příčku v tabulce. Wolfsburg je dvanáctý.

Německá fotbalová liga – 23. kolo:
Eintracht Frankfurt – Wolfsburg 2:2 (14. Max, 90.+2 Marmúš – 2. Lacroix, 36. Behrens)
Dortmund - Hoffenheim 2:3 (21. Malen, 25. Schlotterbeck - 61. a 65. Beier, 2. Bebou),
Augsburg - Freiburg 2:1 (72. Uduokhai, 81. Engels - 19. Grifo z pen.).