Znojmo ukončilo sérii pražské Sparty

Hokejisté pražské Sparty nestačili v nedělním 48. extraligovém kole na Znojmo, prohráli 3:4 a po osmi zápasech tak poprvé vyšli bodově naprázdno. Zápas rozhodl v 56. minutě přesilovkový gól Romana Erata.

Když Znojmo inkasovalo na začátku třetí třetiny při vlastní přesilovce, vypadalo to s jeho nadějemi zle, jenže hosté během 123 s obrátili výsledek.

Domácím unikl začátek, tyčka Ondřeje byla jen varováním před gólovým nahozením znojemského Bičánka. Až inkasovaná branka sparťany probrala, dokonalým pasem na rozjetého Kratěnu se prezentoval Vykoukal a Trvaj si puk poskakující v brankovišti sklepl lapačkou za čáru.

Sparta nebyla lepší, ale ve druhé třetině dokázala zareagovat i na dorážku Ludvíka, když se v přesilovce prosadil Marek. Po druhé pauze navíc Chabada v oslabení nabídl Hlinkovi první gól po návratu do Sparty a slušně zaplněné tribuny už začaly slavit. Pražanům se ale v závěru krutě vymstila nekoncentrovanost po buly a vzápětí náhodný odraz puku, po němž měl před sebou Erat odkrytou branku.

František Výborný, trenér Sparty: "Po třetím gólu jsme to už měli dotáhnout, ale chyběla nám šťáva. Pilař odstoupil v první třetině z vlastní vůle, nebylo mu dobře."

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Klíčová byla druhá část, kdy jsme ubránili několik oslabení. V závěru jsme prokázali morálku."

Sparta Praha - Znojemští Orli 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. O. Kratěna (Vykoukal, Bříza), 36. Marek (Chabada), 43. J. Hlinka (Chabada) - 5. Bičánek (Pucher), 26. Ludvík (Jareš, Erat), 54. Plášek (Pucher, J. Štefanka), 56. Erat (Čakajík, Dopita). Rozhodčí: Bolina - Čech, Chytil. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7491.
Sparta Praha: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Pilař, Tabaček, Stehlík - Štrba, Marek, Chabada - O. Kratěna, J. Hlinka, J. Straka - Špaňhel, Langhammer, Netík - od 33. navíc Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov - J. Štefanka, Pucher, Plášek - Ludvík, Dopita, Erat - Ondřej, Haman, Beroun - od 41. navíc Kraus. Trenéři: M. Hořava a Votruba.