Basketbalisté Svitav v poslední minutě vybojovali výhru v Brně

Basketbalisté Svitav smazali v poslední minutě zápasu v Brně pětibodové manko a výhrou 83:82 si upevnili třetí místo v ligové tabulce. Tuři zvítězili počtvrté za sebou, zatímco jejich soupeř prohrál po dvou úspěšných zápasech a má stejnou bilanci jako poslední Kolín. Svitavy odskočily Pardubicím, které podlehly na palubovce Olomoucka 69:82.

Ilustrační foto: Basketbalisté Svitav smazali v poslední minutě zápasu v Brně pětibodové manko a výhrou 83:82 si upevnili třetí místo v ligové tabulce.

Brňané se v minulých kolech odlepili ode dna tabulky díky výhrám nad USK Praha a Pardubicemi a také proti Svitavám začali výborně. V druhé čtvrtině vedli až o 15 bodů, ale favorit skóre otočil a nakonec rozhodovala napínavá koncovka. Minutu před koncem poslal Roby, který byl s 19 body nejlepším střelcem zápasu, Brno do vedení 82:77. Vzápětí snížil na rozdíl tří bodů O'Brien a Crandall se poté čtyřmi trestnými hody postaral o obrat.

Pardubice bez zraněného reprezentačního rozehrávače Vyorala podlehly Olomoucku, které táhl 27 body Morgan. Vyrovnaný zápas rozhodla poslední čtvrtina, kterou Hanáci ovládli 24:14.

Sérii sedmi porážek přerušila Ostrava, jež zdolala Kolín 101:89. Hostům nepomohlo ani 30 bodů a 10 doskoků Graniče. Kolín prohrál i druhý vzájemný zápas v sezoně, před dvěma měsíci proti němu Nová huť vybojovala první vítězství v sezoně.

Po třech prohrách uspěl Hradec Králové, když porazil USK Praha 95:85.