Fotbalisté Wolfsburgu i s Polákem porazili Mönchengladbach

WOLFSBURG

Fotbalisté Wolfsburgu porazili v záchranářském souboji 2:1 Mönchengladbach a po čtyřech porážkách se dočkali v předehrávce 24. kola bundesligové výhry. Premiérové vítězství tak ve čtvrtém utkání za Wolfsburg slavil český reprezentant Jan Polák, jenž přišel na konci ledna z Anderlechtu.

Ilustrační foto.

Oba góly domácích vstřelil Brazilec Diego, jenž navíc po půlhodině hry neproměnil už podruhé za sebou penaltu. Před dvěma týdny ho kvůli zahozenému pokutovému kopu, k němuž se postavil navzdory pokynům trenéra, tým na jeden zápas suspendoval.

Nevyužitá šance však dnes Diega nerozhodila a góly z 36. minuty a první minuty nastavení prvního poločasu poslal Wolfsubrg do dvougólového vedení. Za hosty, kteří jsou poslední v tabulce, dokázal zareagovat pouze kapitán Philipp Daems z pokutového kopu v 74. minutě.