Hlavní obsah

Hanousek odešel ze Sparty na hostování do tureckého Gaziantepu, má tam známého z Letné

19. 7. 2022 15:52Aktualizováno 19. 7. 2022 21:22

Opouští Letnou. Fotbalista Matěj Hanousek odešel ze Sparty na hostování do Gaziantepu. Patnáctý celek minulé sezony turecké ligy má na devětadvacetiletého obránce či záložníka opci. Pražané o tom informovali na svém webu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Matěj Hanousek míří do tureckého GaziantepuFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek
Fotogalerie

Hanousek v uplynulém ročníku hostoval ve Wisle Krakov, s níž sestoupil do druhé polské ligy.

Se Spartou zahájil letní přípravu a nastoupil do utkání proti Opavě, na soustředění do Rakouska ale neodjel a dostal svolení hledat si nové angažmá.

„Matěj si udělal dobré jméno v Polsku. Zájem o něj měla Vratislav, řecký Atromitos a další kluby. Teprve Gaziantep naplnil jeho představy," poukazuje Filip Zíka z agentury Global Sports, která hráče zastupuje.

V tureckém klubu se obránce potká s trenérem brankářů Mario Galinovičem. Bývalý chorvatský gólman působil tři roky v realizačním týmu na Letné a v Hanouskově příchodu do Turecka sehrál roli.

„Znají se ze Sparty. Galinovič dal klubu dobré reference. A opačně, pro Matěje byl také jazýčkem na vahách, že v mužstvu najde známého. Hráči ve Spartě si Galinoviče hodně pochvalovali," přibližuje agent.

„Kvalitní tureckou liga bere Matěj jako velkou výzvu, věříme, že se v ní prosadí. Přichází do základní sestavy, klub je nový, nemá nešvary tureckého fotbalu. Navíc turistické město je příjemné, nebude mu tam nic chybět," vypočítává Filip Zíka.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?