Bohemians 1905 - Most 4:1Klokani si hladkou výhrou nad Mostem zajistili postup, čekají je Jihočeši

Středečními zápasy končí v zimní Tipsport lize program základních skupin. Fotbalisté Bohemians Praha 1905 porazili Most 4:1 a zajistili si postup do víkendového Final Four. Jistý semifinalista Hradec Králové pak ve východočeském derby porazil Pardubice 3:1.

Fotbalisté Bohemians Radek Šírl, Jakub Rada a David Bartek oslavují postup.

Klokani obhajují loňské prvenství v turnaji a jistým vítězstvím 4:1 nad Mostem si zajistili postup ze skupiny A. O víkendu si zahrají v Brozanech nad Ohří semifinále proti Českým Budějovicím, kterým k vítězství ve skupině B pomohla dnešní remíza Dukly s Žižkovem (2:2).

Před závěrečným pražským derby ve hře o postup hned tři celky. Nakonec se radovali Jihočeši, kteří už měli odehrané všechny zápasy a na dálku sledovali souboj, jehož vítěz mohl díky lepšímu skóre skočit na první místo. Viktoria sice dvakrát vedla, ale Dukla pokaždé vyrovnala.

Hradec Králové již měl postup jistý, východočeské derby však nepodcenil a zdolal Pardubice 3:1. Votroci nastoupí v semifinále proti Zlínu.

Fotbalová Tipsport liga:
Skupina A:
Bohemians Praha 1905 - Most 4:1 (2:1)
Branky: 4. Jindřišek, 36. Nerad, 75. Mosquera, 79. Mikuš - 26. Danovski.
Bohemians 1905 - I. poločas: Dočekal - Bartek, Pechr, Rothe, Kalina - Moravec, Jindřišek, Nerad, Mbengono - Bratanovič - Lietava.
II. poločas: Dočekal - Pauschek, Pechr, Rothe, Šírl - Cicman, Hubínek, J. Rada, Mosquera - Havel - Mikuš. Trenér: Pivarník.
Dukla Praha - Viktoria Žižkov 2:2 (0:1)
Branky: 58. Berger, 72. Daniel Tetour - 23. Voltr, 60. Hašek.
Dukla: F. Rada - Juroška (46. Kluk), Vorel (46. Reiter), Hlinka, Preisler (46. Matěj Hanousek) - Marek Hanousek (46. Považanec), Gedeon, Daniel Tetour - Čajič, Jakub Mareš, Vopat (58. Děrgačev). Trenér: Kozel.
Hradec Králové - Pardubice 3:1 (2:0)
Branky: 22. a 25. Vaněček, 84. Vlkanova - 75. Klátil.
Hradec - I. poločas: Kuciak - Holeš, Rolko, Nosek, Plašil - Štípek, P. Černý, Halilovič, Malinský - A. Čermák - Vaněček.
II. poločas: T. Koubek - Kraják, Čung Čchol-Un, Chleboun, Zelený - Janoušek, P. Mareš - Zorvan, P. Dvořák, Vlkanova - Petrus. Trenéři: Barborík, Pilný.