Nikl: Atmosféra v Dolíčku je fantastická

Vršovický navrátilec Marek Nikl se po devíti letech strávených v Norimberku znovu objevil v zelenobílém dresu a první zápas od návratu si určitě nedokázal představit lépe. Jeho Bohemians 1905 přehráli ve vršovickém derby Slavii 2:0. „Slavia nás sice v druhé půli zatlačila, ale my jsme ji do žádné šance nepustili, vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil utkání Nikl.

Jak se vám hrálo znovu v zelenobílém dresu?

Hrajeme hodně náročný styl a faktem je, že druhý poločas jsem už moc sil neměl. Bylo to pro mě celkem těžké. V Norimberku jsem hrál většinou stopera, dnes na místě defenzivního záložníka jsem musel přeci jen víc běhat.

Jak jste viděl utkání z vašeho pohledu?

Z naší strany to bylo hodně bojovné, Slavia potom přidala také na důrazu a druhou půli nás zatlačila.

Jak na vás působila atmosféra zaplněného dolíčku?

Je to krásné. Ten stadión je tady postavený tak, že i když přijde jen 7 500 diváků, atmosféra je fantastická.

Nemrzí vás ta vaše střela, která už mířila do šibenice, ale Vaniak ji pohotově vytáhl?

Nedá se říct, že by mě mrzela, ale bylo by lepší, kdyby to tam spadlo. Důležité je ale vítězství.

Dá se ta atmosféra na stadiónu srovnat s tou v Německu?

To je těžké to srovnávat. V Dortmundu přijde třeba 70 000 diváků, tak to je jiný hukot, ale tady je ten stadión tak fantastický, jak je malý a ty lidi jsou tady super.

Dá se srovnat nasazení hráčů v Bohemce s tím, co bylo dřív?

Musím se přiznat, že jsme jezdili jako pily. Ale proti Slavii to jinak nejde. Sice byli hodně oslabení, ale hrají Ligu mistrů a ten kádr mají hodně kvalitní.

Se svým dnešním výkonem jste spokojený?

První poločas byl dobrý. Ve druhém už těch sil moc nebylo, a tak ani ty souboje nebyly tak dobré.

Máte po návratu pocit, že česká liga je kvalitní?

Tak dnes to byl pro mě první zápas. Teď jsem viděl Slavii a jak jsem říkal, je to kvalitní mužstvo. Myslím si, že úroveň má naše liga dobrou.