Everton se vzdálil Liverpoolu na čtyři body

ŘÍM

Liverpoolský souboj o poslední anglické místo v Lize mistrů vyzněl o víkendu jasně pro Everton. Po nedělní výhře 4:0 nad fotbalisty Crystalu Palace má před svým městským rivalem už čtyřbodový náskok.

West Bromwich Albion se poprvé od listopadu dostal ze sestupové zóny. Remízu 1:1 v derby na hřišti Aston Villy mu zajistil hlavičkou obránce Robinson v třetí minutě nastaveného času. Oba týmy dohrávaly v deseti, půl hodiny před koncem totiž viděli červenou kartu za vzájemné údery hlavou Ridgewell a Greening.

Výsledky - 32. kolo:
Aston Villa - West Bromwich 1:1 (27. Vassel - 90+3. Robinson), Everton - Crystal Palace 4:0 (47. a 54. Cahill, 7. Arteta, 87. Vaughan), Tottenham - Newcastle 1:0 (42. Defoe).
TABULKA

Bergamo se odlepilo ode dna italské ligy

Fotbalisté Atalanty Bergamo vyhráli třetí zápas za sebou a poprvé téměř po půlroce opustili poslední místo v tabulce italské ligy. Tým, který měl už sedmibodovou ztrátu, teď vůbec nepřipomíná mužstvo, odsouzené k sestupu. Hostům z Chieva nadělilo tři góly a díky lepšímu skóre se posunulo před Brescii.

Udine zachránilo v domácím zápase s AS Řím bod, přestože prohrávalo po 23 minutách už 0:2. Remíza 3:3 udržela tým Marka Jankulovského na čtvrté místě, které zajišťuje účast v předkole Ligy mistrů. Konkurenční Sampdoria totiž hrála v Cagliari 0:0 a má stále o bod méně.

Výsledky - 30. kolo:
Bergamo - Chievo 3:0 (6. Marcolini z pen., 15. Makinwa, 54. Montolivo), Cagliari - Sampdoria 0:0, Lazio - Livorno 3:1 (16. Muzzi, 45. Cesar z pen., 55. Rocchi - 61. Protti z pen.), Lecce - Siena 2:2 (10. Konan, 55. Paci - 17. Maccarone, 81. Taddei), Palermo - Messina 2:1 (52. Zaccardo, 76. Toni - 69. Zampagna), Reggina - Parma 1:3 (53. Mozart z pen. - 21. a 49. Morfeo, 62. Simplicio), Udine - AS Řím 3:3 (27. Di Natale, 33. Pinzi, 75. Di Michele - 14. Chivu, 23. Montella, 44. Mancini).
TABULKA

Baskitské derby vyhrálo Bilbao

Fotbalisté FC Sevilla vyhráli v Barceloně na hřišti Espaňolu 3:1 a posunuli se na třetí místo tabulky španělské ligy. Vítězný gól ještě v prvním poločase zaznamenal Brazilec Juan Baptista, jenž se v sezoně trefil již počtrnácté.

Na třetí příčku si brousil zuby i druhý sevillský tým Betis, jenž ale nedokázal porazit doma Levante a po remíze 2:2 zůstal pátý. Stejným výsledkem skončil zápas Valencie s Málagou - úřadující šampioni, kteří se zajímají o Milana Baroše, ztratili vítězství v poslední minutě.

Baskické derby ve španělské lize vyhráli fotbalisté Bilbaa. Soupeřům ze San Sebastianu, kteří je mohli připravit o desáté místo, nastříleli v sobotu večer tři branky.

V závěru první půle otevřel skóre Santi Ezquerro, k němuž se odrazila Urzaízova střela, po půlhodině druhého poločasu přesně zamířil z přímého kopu přes zeď Fran Yeste. V nastaveném čase pak vítězství domácího mužstva ještě zvýraznil střídající Tiko.

Zbývajících osm zápasů 31. kola se hraje dnes. Vedoucí Barcelona se v napjatě očekávaném duelu představí od 19:00 na stadionu druhého Realu Madrid, který může její náskok stáhnout na šest bodů.

Výsledek - 31. kolo:
Bilbao - San Sebastian 3:0 (37. Ezquerro, 75. Yeste, 90+3. Tiko)Espaňol - FC Sevilla 1:3 (73. Jonathan - 8. Jordi, 19. Baptista, 90. Alves), Getafe - Albacete 1:0 (66. Dorado), Mallorca - Zaragoza 0:2 (56. Savio, 86. Villa), Pamplona - Santander 1:0 (49. Webo), Betis - Levante 2:2 (11. Edu, 31. Oliveira - 25. Rivera, 66. Juanma), Valencie - Málaga 2:2 (20. a 44. Di Vaio - 34. Baiano, 90. Duda). .
TABULKA

Slovák Mintál zvýšil gólový účet v bundeslize na 22 gólů

Slovenský útočník Marek Mintál zvýšil svůj gólový účet v německé lize už na 22 gólů. Dnes přispěl k výhře Norimberku nad Rostockem přesnou hlavičkou, o zbývající dvě branky se postaral záložník Wagefeld.

Vítězstvím začal svou štaci na trenérské lavičce Kaiserslauternu Hans-Werner Moser, jehož svěřenci mu udělali radost v Bielefeldu.

Výsledky - 28. kolo:
Bielefeld - Kaiserslautern 0:2 (6. Jancker, 24. Altintop), Norimberk - Rostock 3:0 (59. a 88. Wagefeld, 68. Mintál).