Jarošík byl u remízy Chelsea s Man. United

Fotbalisté Chelsea remizovali v prvním semifinálovém duelu anglického Ligového poháru s Manchesterem United 0:0. Trenér londýnského celku José Mourinho nechal ve středu odpočívat brankáře Petra Čecha, místo něhož chytal Carlo Cudicini. Novou tvář středové řady Jiřího Jarošíka pak kouč Chelsea poslal na hřiště v 75. minutě.

Fanoušci Chelsea se v pohárovém utkání s Manchesterem United gólu nedočkali.

Český záložník, který vystřídal Joea Colea, však změnu bezbrankového stavu na Stamford Bridge nezařídil, třebaže se o to pokusil hlavou i nohou. Odveta se hraje 26. ledna.

V úvodním semifinále Ligového poháru zvítězil v úterý Liverpool nad druholigovým Watfordem 1:0.

Anglie
Ligový pohár - semifinále
Chelsea - Manchester United 0:0

Lyon zvýšil náskok v čele tabulky

Fotbalisté Lyonu už vedou tabulku francouzské ligy o šest bodů. Nahrál jim úterní výpadek druhého Lille, které doma nestačilo na Olympique Marseille, a obhájci titulu ve středu své dominantní postavení potvrdili výhrou 2:0 v Sochaux. Oba góly padly už do přestávky, postarali se o ně Bergougnoux a Diarra.

V dalším utkání 20. kola zvítězilo Monako 1:0 na hřišti posledního Istres, v závěrečné půlhodině se dostal v hostujícím mužstvu na trávník také český reprezentant Jaroslav Plašil. Monako je v tabulce třetí: předstihlo tým Auxerre, který i s obráncem Reném Bolfem v sestavě podlehl v Rennes 0:1.

Zatímco na třech stadiónech nepadl ani gól, diváci v Nice si mohli vychutnat hned šest branek. Navíc odcházeli spokojeni, protože domácí Vahirua dal pokaždé v nastaveném čase gól a tím druhým zachránil v duelu s Bordeaux remízu 3:3.

Francie - 20. kolo
Bastia - Nantes 0:0, Caen - St. Germain 0:0, Nice - Bordeaux 3:3 (45. a 90. Vahirua, 35. Traoré - 45. Cid, 56. Francia, 64. Šammach), Istres - Monako 0:1 (16. Camara), Mety - Ajaccio 1:0 (84. Proment), Rennes - Auxerre 1:0 (62. Frei), St. Etienne - Lens 0:0, Sochaux - Lyon 0:2 (6. Bergougnoux, 42. Diarra), Toulouse - Štrasburk 2:0 (21. Psaume, 90. Eduardo).
TABULKA

Oba milánské kluby ve čtvrtfinále poháru

Fotbalisté obou milánských celků vyhráli i dnešní odvetné zápasy a postoupili do čtvrtfinále Italského poháru. Hráči AC Milán vyřadili na San Siru Palermo, Inter i podruhé porazil Boloňu poměrem 3:1, když všechny tři branky vstřelil během necelé půlhodiny Obafemi Martins.

Hladce postoupila také Fiorentina, které Parma nedala za 180 minut hry ani gól. Další čtyři zápasy jsou na pořadu ve čtvrtek.

Itálie
Italský pohár - osmifinále
AC Milán - Palermo 2:0, první zápas 2:1, postupuje AC Milán, Sampdoria Janov - AC Turín 1:2, první zápas 2:0, postupuje Sampdoria, Boloňa - Inter Milán 1:3, první zápas 1:3, postupuje Inter, Parma - Fiorentina 0:3, první zápas 0:2, postupuje Fiorentina.