Jarošíkův gól odstartoval kanonádu Samary proti Jaroslavli

MOSKVA

Jiří Jarošík vstřelil první gól pondělního duelu 27. kola ruské ligy, v němž fotbalisté Samary porazili poslední celek tabulky Jaroslavl 4:0. Dvě branky hosté inkasovali po vyloučení gólmana Pesjakova, místo nějž musel závěrečnou čtvrthodinu odchytat záložník Ušenin.

Jiří Jarošík

Jarošík svou druhou trefou v sezóně zakončil v 28. minutě pohlednou kombinaci Křídel sovětů, další branku přidal Budylin a dvakrát se trefil Bobjor. Červenou kartu ukázal rozhodčí na obou stranách - ještě před Pesjakovem, který před šestnáctkou stáhl unikajícího Savina, byl vyloučen i domácí Adžindžal.

Celý zápas za Samaru odehrál český útočník Jan Koller. Křídlům sovětů patří v tabulce sedmé místo, na čtvrtý Perm ale ztrácejí jen tři body.

V druhém dnešním utkání zvítězilo Dynamo v moskevském derby nad domácím Lokomotivem 1:0. Jediný gól vstřelil českému brankáři Marku Čechovi v 51. minutě Kokorin.