Pospíšil dal gól po půlminutě hry a fotbalisté Hearts vyhráli

GLASGOW

Branka českého útočníka Michala Pospíšila z třicáté sekundy zápasu nasměrovala fotbalisty Heart of Midlothian k sobotní výhře 2:0 nad Hibernian. Hearts tak kolo před koncem stáhli náskok třetího Aberdeenu na jediný bod.

Pospíšil potvrdil dobrou formu z posledních dní, když krátce po rozehrání levačkou otevřel skóre. Vedení pak ještě v první půli potvrdil Driver. Pospíšil odehrál v dresu Heart celé utkání, jeho kolega z útoku Roman Bednář strávil na hřišti jen první poločas.

Aberdeen nezvládl souboj na hřišti již jistého mistra Celtiku Glasgow a prohrál 1:2, když nedokázal dvakrát uhlídat domácí kanonýra Vennegoora of Hesselinka. Český záložník Jiří Jarošík se neobjevil ani na lavičce Celtiku.

Předposlední kolo rozhodlo o tom, že elitu opustí Dunfermline. Ten nezvládl souboj s Invernessem a prohrál 1:2. Na předposlední St. Mirren, které porazilo Motherwell, tak ztrácí již čtyři body.

Skotsko - 37. kolo:
Celtic Glasgow - Aberdeen 2:1, Falkirk - Dundee 2:0, Heart of Midlothian - Hibernian 2:0, Inverness - Dunfermline 2:1, Motherwell - St. Mirren 2:3.