OBRAZEM: Real zničil Sevillu sedmi góly, Ronaldo salutoval. Šílenost, prohlásil po demolici soupeře Ancelotti

Madrid

Tohle se jen tak nevidí. Deset branek, tři penalty a červená karta - takovou úrodu nabídl středeční zápas španělské fotbalové ligy mezi Realem Madrid a FC Sevilla. Nebylo proto divu, že trenér Carlo Ancelotti mluvil po výhře Bílého baletu 7:3 o šíleném utkání, zatímco jeho protějšek Unai Emery o ostudě.

Hvězdný Cristiano Ronaldo z Realu přispěl k vysoké výhře nad Sevillou hattrickem.

"Začali jsme dobře, pak jsme ale ztratili nad utkáním kontrolu," citovala Ancelottiho agentura Reuters. "Dali jsme hodně gólů a zejména útočná trojka hrála skvěle. Bale, Ronaldo a Benzema spolu velmi dobře kombinovali," dodal italský kouč.

"Přijeli jsme do Madridu hrát fotbal a byli jsme za to potrestáni, to se prostě občas stane. Navíc jsme měli i trochu smůlu," řekl viceprezident Sevilly José Castro. "Vysoká prohra bolí, je to ostuda, ale měli jsme v sestavě šest hráčů, kteří ještě nikdy na San Bernabeu nehráli. Tuhle zkušenost náš mladý tým jednou zúročí," přidal trenér Emery.

Rakitič druhou penaltu nedal

Soupeř Liberce v Evropské lize Sevilla dokázala v prvním poločase snížit na 2:3, když se z penalty trefil Ivan Rakitič a jednu branku přidal Carlos Bacca. Rakitič navíc 15 minut před koncem odmítl hattrick a možné drama, když druhý pokutový kop neproměnil. Definitivní naději pak hostům vzalo vyloučení Stéphana Mbii.

Za Real dali po dvou gólech Gareth Bale s Karimem Benzemou a Cristiano Ronaldo si připsal 18. hattrick ve španělské lize. Portugalský reprezentant jich tak má na kontě o jeden víc než jeho konkurent Lionel Messi z Barcelony a v klubové historii se 158 ligovými trefami vystřídal na pátém místě legendárního Maďara Ference Puskáse (156 branek). Pořadí nejlepších střelců historie Bílého baletu kraluje Raúl s 228 góly v La Lize.

Svůj první zásah z penalty navíc Ronaldo oslavil vojenským salutováním ve zjevné narážce na nedávné vystoupení prezidenta FIFA Seppa Blattera v Oxfordu, při kterém funkcionář o hvězdě Realu prohlásil, že se na hřišti chová jako generál. "Cristiano to vzal s humorem a to je dobře," uvedl záložník Xabi Alonso.

Baleův úspěšný debut v základu

Významný byl zápas i pro Balea, který poprvé na San Bernabeu nastoupil v základní sestavě. Velšský reprezentant si už měl domácí debut odbýt před třemi týdny proti Málaze, kvůli zranění při rozcvičce tehdy ale nenastoupil.

Dvěma góly dal nakonec zapomenout na nevýrazné výkony z předchozích utkání a ukázal záblesk formy, kvůli které ho Real v létě koupil za 85 miliónů liber z Tottenhamu. "Dneska jsme viděli skutečného Garetha Balea. Hrál velmi dobře a sebevědomě," řekl Ancelotti.

"Potřebuje nějaký čas, aby si zvykl na španělský fotbal, a my zase potřebujeme nějaký čas, abychom si zvykli na něj. Je vidět, že je dobrý a postupně bude ještě lepší," dodal na Baleovu adresu Alonso, který se dostal na hřiště v druhém poločas a za Real nastoupil po pětiměsíční pauze zaviněné operací třísel a zlomeninou zánártní kůstky.