S fotbalovým pohárem se rozloučily tři druholigové týmy

Druholigové týmy Kladna, Jihlavy a Zlína překvapivě nezvládly nástrahy prvního kola fotbalového Ondrášovka Cupu, a tak se s domácí pohárovou soutěží rozloučily hned v jejím počátku. Všechny tři celky ztroskotaly na hřištích divizních soupeřů.

Kladno, které ještě v předchozí sezoně hrálo v nejvyšší soutěži, prohrálo 0:1 ve Velimi. Jediný gól zápasu dal už ve 14. minutě domácí Kacafírek a vítězný tým se ve druhém kole utká s Hlavicí, jež vyhrála 5:0 v Semilech.

Na půdě jiného divizního nováčka SFK Vrchovina zahájila i současně ukončila svoji pohárovou pouť Jihlava. Favorit šel sice do vedení rychlou brankou Dorta, ještě do poločasu ale domácí vyrovnali zásluhou Smetany a zápas dotáhli až k penaltovému rozstřelu. V něm nakonec zvítězili 5:4 a v dalším kole se střetnou s Líšní.

Zlín se představil ve Vyškově už i se záložníkem Dobešem, který se po dvou letech vrátil z Bohemians Praha. Ten sice oslavil svůj comeback ve zlínském dresu gólem, měl však hořkou příchuť, protože znamenal pouhou korekci skóre. Domácí tým, který měl na jaře problémy s uhájením divizní příslušnosti, totiž už předtím dvakrát skóroval zásluhou svého osvědčeného kanonýra Martina Ličky, a tak nakonec senzačně zvítězil 2:1. Ve druhém kole Vyškov změří síly s HFK Olomouc. Tým trenéra Petra Uličného vyhrál 3:0 v Blansku.

Na hřišti divizního Děčína musela o postup tvrdě bojovat i Viktoria Žižkov. Nakonec vyhrála těsně 3:2, když její vítěznou branku dal jedenáct minut před koncem Laušman. Ten hrál přitom ještě na jaře v dresu Roudnice pouze krajský přebor, kde nastřílel za uplynulou sezonu 31 branek.

Dukla Praha na půdě účastníka ČFL v České Lípě dokonce v poločase prohrávala, domácí Arsenal šel do vedení díky trefě bývalého prvoligového hráče Hottka. Po změně stran však hosté vstřelili čtyři góly a zajistili si s přehledem postup. Skórovali Chigou z penalty, Hašek, Vrána a Malý.

Z druholigových zástupců měl nejmenší potíže Hlučín při snadné výhře 5:0 v Orlové. Nejvíc branek však nastřílel tým z MSFL Slavičín, jenž zvítězil 6:1 v Uherském Brodu. Utkání Přední Kopanina - Chomutov bylo vinou nezpůsobilého terénu odloženo. V neděli se hrají další čtyři zápasy prvního kola. Druhé kolo je na programu 1. září.

Utkání 1. kola fotbalového Ondrášovka Cupu:
Český Krumlov - Písek 1:2 (0:1), Chrudim - Čáslav 0:1 (0:0), Karlovy Vary - Most 1:3 (1:2), Velim - Kladno 1:0 (1:0), Nová Paka - Varnsdorf 0:4 (0:0), Brozany - Vilémov 4:0 (3:0), Domažlice - Sokolov 2:5 (1:3), Pěnčín-Turnov - Sezimovo Ústí 0:3 (0:1), Votice - Polepy 1:0 (1:0), Ústí nad Orlicí - Jičín 3:0 (0:0), Holice v Čechách - Pardubice 0:5 (0:1), Semily - Hlavice 0:5 (0:1), Trutnov - Nový Bydžov 0:0, na pen. 5:4, Dvůr Králové - FK AS Pardubice 1:1 (1:0), na pen. 5:3, Letohrad - Náchod 2:0 (1:0), Roudnice nad Labem - Litvínov 0:4 (0:1), Český Dub - Ovčáry 0:3 (0:1), Česká Lípa - Dukla Praha 1:4 (1:0), Kolín - Loko Vltavín 0:0, na pen. 3:2, Děčín - Viktoria Žižkov 2:3 (1:2), Koloveč - Králův Dvůr 1:4 (1:2), Hořovicko - Vyšehrad 4:2 (0:1), Havířov - Třinec 0:2 (0:1), Dolní Benešov - Vítkovice 0:0, na pen. 2:4, Blansko - HFK Olomouc 0:3 (0:3), Orlová - Hlučín 0:5 (0:0), Mikulovice - Opava 0:1 (0:1), Sparta Brno - Znojmo 0:1 (0:0), Valašské Meziříčí - Frýdek-Místek 2:1 (2:0), Mohelnice-Moravičany - Uničov 0:2 (0:2), Nový Jičín - Kroměříž 0:5 (0:3), Lískovec - Karviná 1:2 (1:0), Dolany - Šumperk 1:1 (1:0), na pen. 3:4, Tasovice - Břeclav 0:3 (0:2), Hodonín-Šardice - Líšeň 0:1 (0:1), Provodov - Otrokovice 2:2 (0:1) na pen. 13:14, Vrchovina - Jihlava 1:1 (1:1), na pen. 5:4, Uherský Brod - Slavičín 1:6 (0:2), Rosice - Žďár nad Sázavou 1:1 na pen. 4:1, Konice - Zábřeh 3:1 (1:0), Bystrc - Hulín 1:2 (0:0), Vyškov - Zlín 2:1 (1:0).
Utkání Přední Kopanina - Chomutov bylo odloženo.