Fotbalový kanonýr Vieri dal 200. gól v italských soutěžích

ŘÍM

Dvoustý gól útočníka Christiana Vieriho v italských soutěžích v sobotu v duelu 19. kola pomohl fotbalistům Fiorentiny k výhře 2:1 nad FC Turín. Čtyřiatřicetiletý kanonýr se do historických tabulek zapsal v nastaveném čase prvního poločasu, kdy proměnil penaltu po faulu na kolegu z útoku Adriana Mutua.

Christian Vieri ještě v dresu Interu Milán

Rumunský útočník se poté, co za hosty vyrovnal v 58. minutě Vicenzo Grella, postaral čtrnáct minut o vítěznou branku. Stejně jako Vieri se trefil ze značky pokutového kopu.

Český reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši odehrál v dresu Fiorentiny celý zápas.

Fotbalisté Janova pokračují v dobrých výkonech, v sobotu dokázali otočit utkání s Bergamem a vyhrát 2:1. Hosté sice vedli po penaltě kapitána Doniho, ovšem záhy srovnal nejlepší střelec domácích Borriello. Osm minut před koncem pak Janovu zajistil výhru hlavou po rohovém kopu střídající Figueroa. Janov se tak v tabulce dostal na sedmé místo před svého městského rivala Sampdorii.

FC Janov - Bergamo 2:1
Branky: 73. Borriello, 82. Figueroa - 67. Doni z pen.
Fiorentina - FC Turín 2:1
Branky: 45. Vieri z pen., 76. Mutu z pen. - 58. Grella