Halák dostal ve finské lize čtyři góly od Ilvesu Tampere

HELSINKY

Český brankář Alexander Salák ve finské hokejové lize dostal na ledě Ilvesu Tampere čtyři góly a jeho TPS Turku prohrálo 1:4. Na vítězství Jokeritu Helsinky nad posledním Ässätem Pori se podílel český obránce Robert Kántor, který dvě a půl minuty před koncem utkání připravil jediný gól duelu pro Tima Stapletona.

Hokejisté Lukko Rauma v zápase s Lahti třikrát prohrávali, přesto nakonec dokázali vybojovat vítězství. Obrat nastartoval dvě vteřiny před koncem druhé třetiny Toporowski, jenž vyrovnal na 3:3. Juntunen pak 75 vteřin po začátku poslední části dostal Lukko poprvé do vedení, a i když už za dvě minuty odpověděl Komarov, plný počet bodů nakonec zůstal doma. Rozhodl o tom v 53. minutě Saarenheimo.

Finsko - 49. kolo:
Hämeenlinna - Jyväskylä 2:1, Ilves Tampere - TPS Turku 4:1, Jokerit Helsinky - Ässät Pori 1:0 (Kántor 0+1), KalPa Kuopio - Blues Espoo 4:3 po sam. nájezdech, Lukko Rauma - Pelicans Lahti 5:4.