Hokejisté Popradu jsou v extralize stále stoprocentní

BRATISLAVA

Hokejisté Popradu neztratili ani ve čtvrtém kole domácí extraligy žádný bod. Další výhru si svěřenci Ladislava Svozila odvezli z Martina, kde nováček slovenské nejvyšší soutěže dvěma góly v poslední třetině už jen zmírnil porážku na 2:5.

Také druhé i třetí místo si nadále drží týmy vedené českými trenéry. Dva body za Popradem je Slovan Bratislava, jehož střídačku kočíruje Josef Augusta, a dnes mohl být spokojený s vítězstvím 5:1 nad Košicemi.

Antonín Stavjaňa se s hráči Nitry drží na třetím místě, které si mužstvo pojistilo rovněž pětibrankovou výhru na ledě Skalice. Ta pod vedením kouče Pavla Pazourka spadla ze čtvrté příčky na šestou.

Slovensko - 4. kolo:
Liptovský Mikuláš - Žilina 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 24. a 46. Kopecký, 6. M. Droppa, 9. Michel Miklík, 28. Bohucký, 58. Devečka - 16. Nádašdi, 22. Hreus, 48. V. Král. Rozhodčí: Lauff - Halecký, Korba. Vyloučení: 3:4, navíc Krajči (Žilina) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 3149.
Martin - Poprad 2:5 (0:3, 0:2, 2:0)
Branky: 45. Šimo, 54. Hančák - 3. Bartečko, 10. Škovira, 12. Jasovský, 31. Fabian, 32. P. Segža. Rozhodčí: Jonák - Bulko, Višňovský. Vyloučení: 9:8, navíc Rovnianek, Pšenka, Hančák - Bambúch všichni 10 min + do konce zápasu, Faith do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 2200.
Skalica - Nitra 2:5 (1:0, 1:5, 0:0)
Branky: 12. R. Sýkora, 26. Dostál - 24. a 29. Ľ. Kolník, 36. Hruška, 38. Kmeč, 40. T. Chrenko. Rozhodčí: Mihálik - Galamboš, Müllner. Vyloučení: 11:10, navíc Petrina (Nitra) 5 + do konce zápasu. Využití: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3100.
Zvolen - Trenčín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 41. Weissmann. Rozhodčí: Marušin - Bednár, Grečko. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1684.
Slovan Bratislava - Košice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 27. Pavlas, 27. Macho, 38. Němčický, 42. Pašek, 43. Dornič - 15. Bombic. Rozhodčí: Kulman (Švýc.) - Krpelec, Valach. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 5322.

Hokejisté Ässätu Pori zvítězili v předehrávce 2. kola finské ligy v Helsinách nad domácím IFK 2:1 v prodloužení a připsali si druhé vítězství v soutěži. Rozhodující gól vstřelil ve čtvrté nastavené minutě Marko Kivenmäki.

V dresu IFK Helsinky se objevil jediný český bek Ladislav Benýšek. Jeho krajan Robert Schnábel si v dnešním utkání odpykával trest za potyčku ze čtvrtečního úvodního kola s Markusem Kankaanperäm z Jokeritu Helsinky, za kterou byli oba vyloučeni na pět minut a do konce utkání.