Novák pomohl dvěma asistencemi k výhře Omsku

MOSKVA

Český útočník Václav Novák pomohl dvěma asistencemi k výhře hokejistů Avangardu Omsk 3:1 nad nováčkem Viťaz Podolsk. Semifinalista minulé sezóny ruské ligy si tak po zápasech 32. kola pojistil druhé místo v tabulce za suverénním Magnitogorskem.

Neuspěl ani další nováček Tver, jenž v nové aréně Chimiku z Moskevské oblasti prohrál 0:1. Brankář Dušan Salfický vychytal třetí nulu v sezoně a svěřenci Miloše Říhy mají ve středu tabulky stejně bodů jako Ufa a mistrovské Dynamo Moskva.

Nečekaný výsledek se zrodil v Permu, kde do té doby poslední Molot i s gólmanem Vladimírem Hudáčkem zvítězil 5:3 nad pátým CSKA Moskva.

Rusko - 32. kolo:
Omsk - Podolsk 3:1 (Novák 0+2), Perm - CSKA Moskva 5:3, Čerepovec - Magnitogorsk 1:4, Chimik MO - Tver 1:0, Petrohrad - Dynamo Moskva 2:1.

Hokejisté Hämeenlinny vyhráli ve šlágru 29. kola finské ligy 2:1 v Oulu a dostali se před svého dnešního soupeře o bod do čela tabulky. Rozhodující gól utkání vstřelil půldruhé minuty před koncem prodloužení Američan David Schneider v momentě, kdy byl na trestné lavici útočník Kärpätu Petr Tenkrát.

Finsko - 29. kolo:
Ilves Tampere - Jokerit Helsinky 4:6, Jyväskylä - SaiPa Lappeenranta 2:4, Kärpät Oulu - Hämeenlinna 1:2 v prodl., Lukko Rauma - Tappara Tampere 2:3, Pelicans Lahti - Blues Espoo 4:2 (za hosty Kohn 0+1), TPS Turku - Ässät Pori 1:2.

Hokejisté MODO dnes deklasovali v 27. kole švédské ligy mistrovskou Frölundu 6:2. Nepovedený návrat do Örnsköldsviku prožil brankář Tommy Salo, jenž v minulé sezoně ukončil jako hráč MODO kariéru, ale poté podepsal smlouvu ve Frölundě. Gól a dvě asistence si připsal Slovák Rastislav Pavlikovský.

Švédsko - 27. kolo:
MODO Hockey - Frölunda 6:2, Leksand - Timra 3:2, Brynäs - Mora 2:2 po prodl., Linköping - Djurgaarden 2:5, HV 71 - Färjestad 4:1, Södertälje - Lulea 1:2.