Plzeň stačila vyrovnat duel s Vary

PLZEŇ

Západočeské extraligové derby přineslo zaslouženou dělbu bodů. Plzni v úvodu zápasu s Karlovými Vary pomohlo vyloučení hostujícího beka Krajíčka a pohotovost Vostřáka, jenž před gólmanem Fraňkem tečoval Jindřichovo nahození.

Mladík Šmíd v brance domácích do první pauzy likvidoval velké šance Svobody a Kumstáta, hostitelé však ve druhé třetině vtrhli na led a druhý gól visel ve vzduchu.

Poté se ale nechal vyloučit Mich. Straka a karlovarští bojovníci v přesilovce srovnali Ptáčkem. Na získání vedení však Plzeňským stačilo 89 sekund, kdy Fraňkem vyražený puk uklidil do sítě Andrašovský.

Větší klid mohl dát domácím Výborný, jeho blafák ovšem zlikvidoval Franěk, který pak sledoval, jak jeho spoluhráč Kumstát elegantně zakončil rychlý protiútok.

Třetí úder zasadili hosté na začátku třetí části, kdy se po nenápadné akci další dorážkou prosadil Bednařík. Velkou snahu Plzně o vyrovnání v přesilovce přece jen korunoval J. Straka, prodloužení ale branku nepřineslo.

Plzeň - Karlovy Vary 3:3 pp (1:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Vostřák (Paroulek), 28. Andrašovský (Jiří Hanzlík), 56. J. Straka (Vostřák, Nedoma) - 27. F. Ptáček (Skuhravý, Hájek), 35. Petr Kumstát (Skuhravý), 43. Bednařík (Tvrdík). Rozhodčí: Havlík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 5405.
Plzeň: Šmíd - M. Výborný, Jindřich, Dobroň, Jiří Hanzlík, Nedoma, Klaus - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - M. Dvořák, Krátoška, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, Důras - Šaffer, Švík, Kracík. Trenéři: Přerost, Kučera.
Karlovy Vary: Franěk - F. Ptáček, Hájek, Galvas, Kivoň, Bauer, Krajíček - L. Svoboda, Alinč, Košťál - Tvrdík, Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Jantovský, Netík, Domin. Trenéři: Farda, Rulík.