Češi z Astany zařídili v KHL vítězství nad Rigou

Jedenáct branek viděli fanoušci na hokejovém utkání Kontinentální ligy (KHL) mezi Astanou a Dynamem Riga. Nakonec se až po samostatných nájezdech radovali po výsledku 6:5 domácí, přičemž u poloviny branek byli čeští hráči Astany. Kamil Kreps na dvě branky přihrával a Jiří Novotný asistoval u gólu krajana Lukáše Kašpara.

Kamil Kreps na tréninku reprezentace

Do statistik se v úterý zapsal i český útočník Čeljabinsku Jan Bulis, jenž si připsal asistenci u jedné z branek spoluhráče Jevgenije Kuzněcova. Hvězda posledního mistrovství světa juniorů zářila - dva góly Petrohradu vstřelil sám a na třetí při výhře 3:1 přihrál Kontiolovi. V brance hostí chytal Jakub Štěpánek.

Svým druhým gólem v letošní sezóně přispěl k výhře CSKA Moskva nad Nižněkamskem 4:1 Petr Čáslava. Český obránce ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu, vítězný gól vstřelil na začátku druhé třetiny Širokov.

Astana - Dynamo Riga 6:5 po sam. nájezdech
Branky: 46. a 54. Dallman (na druhou Kreps), 25. Gavrilin (Kreps), 31. Bochenski, 36. Kašpar (Novotný), rozh. nájezd Dawes - 32. Bukarts, 34. Meija, 45. Ankipans, 53. Hossa, 59. Sprukts.
Čeljabinsk - Petrohrad 3:1
Branky: 42. a 48. Kuzněcov (na druhou Bulis), 60. Kontiola - 24. Tichonov. Jakub Štěpánek odchytal za Petrohrad celý zápas a připsal si 25 úspěšných zákroků.
Jekatěrinburk - Atlant Mytišči 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 35. Šepelenko, 37. Osipov, rozh. nájezd Abdullin - 26. Niskala, 35. Žerděv.
CSKA Moskva - Nižněkamsk 4:1
Branky: 4. Čáslava, 21. Širokov, 37. Persson, 52. Jašin - 54. Žmakin.
Dynamo Minsk - Kazaň 1:2 po sam. nájezdech
Branky: 29. Corso - 9. Kornějev, rozh. nájezd Immonen.
Lev Poprad - Ufa 2:3 v prodloužení
Branky: 7. Kristek, 57. Špirko (Pilař) - 18. Saprykin, 28. Grigorenko, 63. Trubačjov.