Petrohrad - A. Mytišči 4:0Štěpánek vychytal nulu a Petrohrad se ve čtvrtfinále ujal vedení

PRAHA/MOSKVA

Český hokejový brankář Jakub Štěpánek vychytal na úvod čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy (KHL) čisté konto v dresu Petrohradu, který porazil Atlant Mytišči 4:0. Ve druhém úterním utkání vyhrálo Dynamo Moskva na ledě Nižného Novgorodu 1:0.

Český brankář ruského celku SKA Petrohrad Jakub Štěpánek při přípravném utkání na ledě Hradce Králové.

Jakub Štěpánek dostal v brance Petrohradu přednost před Ježovem a počínal si nadmíru zdatně. Pochytal všech patnáct střel Atlantu a byl hlavním strůjcem prvního vítězství ve čtvrtfinálové sérii.Navíc si připsal druhou nulu v play off po sobě a potěšil trenéra Miloše Říhu, jenž slavil výhru nad svým bývalým klubem.

Jako první v utkání skóroval v 17. minutě Tarasenko po krásné přihrávce od Makarova. Ve druhé části přidali další góly Fjodorov a Tichonov, na konečných 4:0 upravil na začátku třetí třetiny Weinhandl.

Z vychytané nuly se v úterý mohl radovat i brankář Dynama Moskva Alexander Jerjomenko, na kterého v Nižném Novgorodu mířilo celkem 21 střeleckých pokusů domácího Torpeda. Jediným střelcem zápasu byl ale v 25. minutě Sergej Sojn.