Buffalo rozstřílelo Carolinu a má další rekord NHL

NEW YORK

Hokejistům Buffala se v letošním ročníku NHL skutečně daří. Po desetizápasové vítězné šňůře v úvodu sezóny, kdy vyrovnali třináct let starý rekord Toronta, oslavili v pondělí na ledě Caroliny desátou výhru na cizím ledě za sebou a dosud venku neprohráli. Obhájce Stanleyova poháru Sabres rozstříleli 7:4.

Buffalo zaskočilo Hurricanes třemi góly hned v úvodní třetině, domácí poté zabrali a na začátku třetí části srovnali krok. Necelou minutu po vyrovnávací brance Roda Brind'Amoura už se ale zase prohrávali po trefě Adama Maira, během šesti minut přidali další dvě branky a režii zápasu už nepustili.

"V NHL není snadné hrát venku a není vůbec jednoduché na ledě soupeře vyhrát. My jsme našli recept a skutečně si věříme," vysvětloval po utkání Mair. A Carolina mohla jen litovat, že po vyrovnání dovolila soupeři znovu skórovat. "Vrátili jsme se do hry, byli jsme na koni. Pak jsme ale věnovali Sabres dva góly. To se s takovým týmem nesmí stát," smutnil Brind'Amour.

Bonk pomohl gólem k výhře Montrealu

Útočník Radek Bonk vstřelil v pondělí svůj třetí gól v sezóně a přispěl jím k vítězství hokejistů Montrealu na ledě Ottawy 6:3. Jednou asistencí se na úspěchů Canadiens podílel také Tomáš Plekanec.

Naopak Milanové Michálek a Hejduk přesnými trefami porážkám svých týmů nezabránili. Michálek sice načal skóre zápasu Los Angeles - San Jose, ale jeho Žraloci nakonec prohráli 2:4, Hejduk rovněž vstřelil úvodní gól při porážce Colorada s Edmontonem 1:2.

Coloradu se tak nepodařilo před svými fanoušky oslavit vítězstvím pětistý zápas na domácím ledě od přestěhování klubu z kanadského Québecu do Denveru. Lépe na tom byl s oslavami český útočník Edmontonu Petr Sýkora, který odehrál své sedmisté utkání v NHL. Mohl dát i gól, ale jeho střelu v druhé třetině zastavila pravá tyč.

Hvězdné trio mladíků z Pittsburghu - Sidney Crosby, Jevgenij Malkin a Jordan Staal - se rovným dílem podělilo o góly v duelu s Philadelphií a připravilo Flyers šestou porážku v řadě. Nejhorší klub Východní konference nicméně na ledě Penguins držel krok, o výhře domácích rozhodl až necelé dvě minuty před koncem Malkin. "Tohle je skvostná trojka. Má neuvěřitelný talent, jak umístit puk do branky," chválil své spoluhráče Colby Armstrong.

Carolina - Buffalo 4:7 (0:3, 2:0, 2:4)
Branky: 32. Justin Williams, 36. Ray Whitney, 47. Brind'Amour, 58. Walker - 20. a 60. Hecht, 9. Vanek, 13. Pominville, 48. Mair, 52. Roy, 54. Gaustad. Zásahy brankářů: Ward 33/27 - Biron 35/31. Diváci: 14 387.
Ottawa - Montreal 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
Branky: 19. Hamel, 48. Eaves, 54. Vermette - 43. a 43. Latendresse, 13. Komisarek (Plekanec), 36. Bonk, 58. Johnson, 60. Kovaljov. Zásahy brankářů: Gerber 31/26 - Huet 39/36. Diváci: 20 051.
Florida - Washington 1:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 26. Horton - 55. a 60. Zubrus, 19. Pettinger, 27. Ovečkin. Zásahy brankářů: Auld 26/23. Diváci: 12 108.
Colorado - Edmonton 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 8. Hejduk - 34. a 36. Smyth. Zásahy brankářů: Theodore 32/30 - Roloson 34/33. Diváci: 17 725.
Pittsburgh - Philadelphia 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 27. Crosby, 36. Staal, 58. Malkin - 23. R. Robitaille, 47. Sanderson. Zásahy brankářů: Fleury 25/23 - Niittymäki. Diváci: 13 781.
Los Angeles - San Jose 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 20. a 60. Frolov, 45. Višňovský, 57. Brown - 10. M. Michálek, 41. J. Thornton. Zásahy brankářů: Cloutier 18/16 - Toskala 33/30. Diváci: 16 667.
Severozápadní divize:
1.Minnesota16110547:3522