Fleischmann dal dva góly při přestřelce Washingtonu s Floridou

WASHINGTON

Český útočník Tomáš Fleischmann pomohl v sobotním utkání NHL dvěma góly k vítězství Washingtonu nad Floridou 7:4. Brankář Panterů Tomáš Vokoun sledoval přestřelku pouze ze střídačky, všech sedm puků tak lovil z branky jeho náhradník Scott Clemmensen.

Útočník Washingtonu Tomáš Fleischmann (vpravo) střílí gól Floridě

O svém triumfu rozhodli domácí hokejisté až v třetí třetině, kterou vyhráli 5:1. Fleischmann se trefil poprvé ve 48. minutě za stavu 4:4 a připsal si tak vítězný gól. Za šest minut pak svou druhou trefou uzavřel skóre zápasu.

Capitals porazili Pantery, za něž skórovali Michael Frolík s Michalem Řepíkem, dvakrát ve dvou dnech a znovu potvrdili, že dokážou vítězit i bez Alexandra Ovečkina, který kvůli zranění potřetí nenastoupil. A hlavní zásluhu na tom má právě Fleischmann. Poté, co pětadvacetiletý rodák z Kopřivnice musel vynechat začátek sezony kvůli krevní sraženině v noze, nastřílel v šesti zápasech už pět gólů.

Židlický dal první gól v sezóně a sklidil pochvalu

Svůj první gól v sezóně vstřelil obránce Marek Židlický a zajistil jím Minnesotě výhru 3:2 nad Dallasem. Český bek si předtím připsal i asistenci u druhého gólu Wild a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Minnesota vedla po první třetině 2:0. V druhé části sice hosté dokázali vyrovnat, v 39. minutě však Židlický vrátil domácím vedení, když si jeho přihrávku zpoza branky srazil do vlastní sítě obránce Nicklas Grossman.

"Byl to jeho nejlepší výkon v sezoně," řekl na adresu Židlického trenér Todd Richards. "Podporoval útok, hodně bruslil a dokázal získávat ztracené puky. V tom byl dnes zřejmě úplně nejlepší," dodal Richards.

Gólman Caroliny Ward po říznutí bruslí odstoupil

Neslavný klubový rekord vytvořili hokejisté Caroliny, kteří podlehli Columbusu 2:3 a prohráli podvanácté v řadě. Navíc přišli o brankářskou jedničku Cama Warda, jenž pro zranění musel už v první třetině odstoupit. Warda řízl bruslí do stehna útočník Blue Jackets Rick Nash, když se z pravé strany snažil protlačit před branku. Krvácející gólman chvíli zůstal klečet, poté za pomoci spoluhráčů a lékařů odjel z ledu a putoval do nemocnice, kde strávil noc. "Zatím nevím, jak dlouho bude chybět, ale je jasné, že jsme přišli o klíčový článek mužstva," řekl kouč Paul Maurice.

Wardův náhradník Michael Leighton si dlouho vedl znamenitě a až do začátku třetí třetiny hájil se svými spoluhráči těsné vedení 1:0. Jenže pak během dvou minut a 41 sekund třikrát kapituloval. Carolina čeká na výhru už měsíc. Naposledy se radovala 9. října, kdy rozstřílela 7:2 Floridu. "Je to ubíjející. Vypadá to, jako bychom snad měli o jediný gól prohrávat do nekonečna," povzdechl si brankář Leighton.

Pavelec nedochytal

Po delší době o sobě dal vědět útočník Martin Erat, který pro zranění v dolní části těla vynechal poslední tři zápasy a v předchozích pěti nebodoval. V sobotním utkání proti Los Angeles ale útočník Nashvillu přihrál na dva góly a přispěl k vítězství 3:1.

Náročný večer prožil český brankář Ondřej Pavelec z Atlanty na ledě New Yorku Islanders. Domácí hráči jej během úvodních 40 minut zasypali 36 střelami, z nichž Pavelec pět pustil za svá záda a po druhé třetině byl vystřídán. Domácí nakonec zvítězili 6:3, jeden gól hostů vstřelil obránce Pavel Kubina.

I osmý zápas v sezóně na hřišti soupeře proměnili ve vítězství Ďáblové z New Jersey, kteří bez odpočívajícího Patrika Eliáše vyhráli 3:2 v Ottawě. V tabulce Východní konference Devils ztrácejí už jen dva body na vedoucí Pittsburgh, který utrpěl debakl 0:5 v San Jose.

Los Angeles - Nashville 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 49. Brown - 37. Bouillon (Erat), 45. Franson (Erat), 50. Ward. Střely na branku: 28:25. Diváci: 15 237.
Boston - Buffalo 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 4. Recchi, 17. Chára, 22. Bitz, 39. Sturm - 23. Roy, 59. Pominville. Střely na branku: 37:30. Diváci: 17 565.
Montreal - Tampa Bay 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 30. Gionta (Špaček) - 11. Malone, 20. Tanguay, 39. Wright. Střely na branku: 37:21. Diváci: 21 273.
NY Islanders - Atlanta 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Branky: 10. Sutton, 14. Bergenheim, 19. Hillen, 21. Comeau, 32. Moulson, 56. Bailey - 13. Bogosian, 24. Kubina, 53. Schubert. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 40 minut, z 36 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 86,1 procenta. Střely na branku: 45:34. Diváci: 14 119.
Ottawa - New Jersey 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 15. M. Michálek, 32. Lee - 36. Parise, 45. Clarkson, 48. Greene. Střely na branku: 21:25. Diváci: 18 781.
Philadelphia - St. Louis 2:1 po sam. n. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 33. Hartnell, rozhodující nájezd Pyorälä - 46. Oshie (R. Polák). Střely na branku: 36:31. Diváci: 19 542.
San Jose - Pittsburgh 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 4. McGinn, 17. Pavelski, 22. Boyle, 24. Heatley, 50. Malhotra. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17 562.
Washington - Florida 7:4 (1:0, 1:3, 5:1)
Branky: 14. a 52. Knuble, 48. a 54. Fleischmann, 27. Laich, 43. Perreault, 44. Laing - 22. Frolík, 31. Kulikov, 37. Řepík, 46. Stillman. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18 277.
Columbus - Carolina 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Branky: 41. Filatov, 43. Boll, 44. Nash - 10. Cole, 53. Gleason. Střely na branku: 26:26. Diváci: 14 850.
Minnesota - Dallas 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 10. Clutterbuck, 18. M. Koivu (Židlický), 39. Židlický - 24. a 36. Eriksson. Střely na branku: 37:21. Diváci: 18.558.
Calgary - NY Rangers 3:1 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 4. Langkow, 37. Iginla, 57. Bourque - 18. Girardi (Prospal). Střely na branku: 22:33. Diváci: 19 289.
Anaheim - Phoenix 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky: 3. Selänne, 33. Ryan, 38. Perry, 44. Brown - 47. Yandle, 48. Upshall, 55. Doan. Střely na branku: 26:30. Diváci: 1 .269.
Toronto - Detroit 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 11. Primeau, 20. Kessel, 26. Finger, 50. Mitchell, 53. Ponikarovskij - 46. Cleary. Střely na branku: 28:36. Diváci: 19 303.