Hokejisté Rangers i přes třígólový náskok na výhru nedosáhli

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers sice výtečně rozehráli první duel druhého kola play-off NHL na ledě Pittsburghu, z vítězství se ale přesto radovali Tučňáci. Jezdci sice ještě v 24. minutě vedli 3:0, nakonec ale prohráli 4:5. Hostům nepomohly ani tři asistence Michala Rozsívala, v dresu vítězů si jednu branku připsal Petr Sýkora. Vedení 1:0 v sérii se ujal i Dallas, který vyhrál na ledě San Jose 3:2 po prodloužení.

Úvodní gól série mezi Pittsburghem a New Yorkem Rangers obstaral ve 14. minutě český útočník hostů Martin Straka. O deset minut později měli Jezdci ještě větší radost, v rozmezí necelých dvou minut se trefili Drury s Averym a hosté vedli již rozdílem tří branek. Domácí ale přišli s odpovědí záhy, v devětadvacáté minutě vstřelili během pouhých čtrnácti vteřin dvě branky a snížili na rozdíl jediné trefy.

I ve třetí třetině nastala pro Rangers minuta, ve které hned dvakrát inkasovali. Ve 45. minutě nejprve srovnal Marián Hossa, o dvacet vteřin později poslal Tučňáky do vedení Petr Sýkora. V 51. minutě sice ještě Gomez dokázal srovnat, rozhodující ránu ale zasadil New Yorku v předposlední minutě základní hrací doby Malkin. Hostům tak nepomohly ani tři gólové asistence obránce Michala Rozsívala, dvě asistence na gól si připsal i Jaromír Jágr.

Pittsburgh - NY Rangers 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)
Branky: 29. J. Ruutu, 29. Dupuis, 45. Marián Hossa, 45. Sýkora, 59. Malkin - 14. Straka (Jágr, Rozsíval), 22. Drury, 24. Avery (Rozsíval), 51. Gomez (Jágr, Rozsíval). Zásahy brankářů: Fleury 24/20 - Lundqvist 26/21.  Diváci: 17 132. Hvězdy utkání: Crosby, Ruutu - M. Staal.
Stav série: 1:0.

V Západní konferenci se rozběhla i série mezi Žraloky ze San Jose a Dallasem. Svůj první bod v letošních vyřazovacích bojích si připsal útočník Milan Michálek, který v dvacáté páté minutě poslal domácí do vedení. Ještě v průběhu druhé dvacetiminutovky však Dallas dokázal skóre otočit. Zápas poslal do prodloužení gólem z konce třetí třetiny Cheechoo, v prodloužení se ale přesto radovali hosté. V 65. minutě rozhodl <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=577&amp;teamId=8000127&amp;playerId=8007113',event)">Morrow</span>.

<table border="0" cellpadding="2" cellspacing="2" class="table_1"><tbody><tr class="invert"><td>San Jose - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1) </td></tr><tr><td><strong>Branky:</strong> 25. <strong><em>M. Michálek</em></strong>, 57. Cheechoo - 30. a 65. Morrow, 27. Modano. Zásahy brankářů: <span>Nabokov 18/15 - Turco 27/25.</span>  Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: Cheechoo - <span>Morrow, Ribeiro.</span></td></tr><tr class="highlight"><td>Stav série: 0:1.</td></tr></tbody></table>