Winnipeg - Chicago 1:4Kubalík trefil výhru, k bodům pomohlo i dalších šest českých hokejistů

Sedm českých hokejistů si zapsalo v nočních zápasech NHL aspoň jeden kanadský bod. K výhře Chicaga na ledě Winnipegu pomohl vítěznou trefou David Kubalík, po gólu si připsali ve vzájemném zápase Tampy s Dallasem Ondřej Palát i Radek Faksa. Jednou asistencí pak přispěl k vysoké výhře Philadelphie Jakub Voráček, přihrávka Davidů Pastrňáka a Krejčího naopak stačila Bostonu jen na bod.

Jonathan Toews, Patrick Kane a Dominik Kubalík (vlevo) se radují z branky

Devátou trefu ve svém premiérovém ročníku v NHL si připsal David Kubalík v duelu svého Chicaga na ledě Winnipegu. Plzeňský rodák skóroval v této sezoně podeváté a mezi nováčky mu patří mezi střelci druhá příčka.

Český útočník se prosadil po 37 sekundách druhé třetiny. Velkou zásluhu na jeho brance měl Patrik Kane, který vybojoval puk v útočném pásmu domácích, poslal přesnou přihrávku na Kubalíka, který už neměl s překonáním Hellebuycka problémy. Jestřábi se díky této brance dostali do vedení 2:0.

Jets se poprvé a naposledy prosadili v 46. minutě po trefě Poolmana, hosté však svou výhru pečetili v posledních deseti minutách hry po brankách Gustafssona z přesilové hry a Kaneho. Jednatřicetiletý Kane si v zápase podílel na všech přesných trefách svého týmu, když si připsal čtyři body za tři asistence a jeden gól.

Boston bere jen bod

Bitva o druhé místo Východní konference mezi Bostonem a NY Islanders přinesla radost Ostrovanům, kteří vyhráli 3:2 po nájezdech a svému dnešnímu soupeři se přiblížili na rozdíl dvou bodů.

Nejlepší střelec probíhajícího ročníku David Pastrňák si tentokrát připsal jen bod, když se spolu s Davidem Krejčím podíleli na vyrovnávací brance Kruga na 2:2 v 48. minutě zápasu. Havířovský rodák se prosadil jako jediný z Bruins i při nájezdech, na druhé straně však byli úspěšní Eberle i Barzal, kteří tak zajistili Islanders výhru 3:2.

David Pastrňák si díky dnešní asistenci připsal padesátý bod (28+22) v ročníku.

Boston se dostal do útlumu, ztratil sedm z posledních osmi zápasů. "Víme, jak musíme hrát, abychom vyhrávali zápasy. Také víme, že každý tým, který sem přijede, se chce vytáhnout a odehraje špičkový zápas. Ale stejně jsme na to nebyli dnes připraveni," konstatoval Krejčí. Bruins prohráli v této sezoně všech pět rozstřelů, za Islanders se trefili v nájezdech Jordan Eberle a Matthew Barzal.

Branky slaví Palát i Faksa

Z pohledu českého fanouška se odehrál zajímavý zápas mezi Tampou Bay a Dallasem. Hosty poslal do vedení v 5. minutě přesilové hry Radulov, domácí však ještě do konce první třetiny díky Sergachevovi, u jehož branky si připsal asistenci Ondřej Palát, a Killorna skóre otočili.

Druhá třetina se nesla ve znamení českých útočníků. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil díky šťastné teči Ondřej Palát, Dallas vrátil v 38. minutě přesnou ranou z mezikruží do zápasu Radek Faksa. Utkání poslal i díky asistenci Romana Poláka do prodloužení v 56. minutě Dickinson a bod navíc pro hosty získal po třech minutách prodloužení Sequin.

Palát: Zasloužili jsme si vyhrát

Tampa Bay prohrála navzdory střelecké převaze 48:20. "Je to těžké. Opět jsme hráli dobře, měli jsme hodně šancí a zasloužili jsme si vyhrát. Ale neudrželi jsme vedení, vypadalo to, že z každé příležitosti, kterou si oni vytvořili, dokázali nějak dát gól. Musíme ještě víc utěsnit obranné a střední pásmo," uvedl Palát, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu a nastupoval v prvním útoku a trefil se podesáté v sezoně.

Tampa Bay minulou sezonu suverénně vyhrála základní část, nyní se ale v téměř polovině odehraného ročníku nachází až na devátém místě Východní konference. "Několik posledních týdnů už hrajeme dobře. Lépe bráníme, nedopouštíme se tolik ztrát jako předtím, hrajeme už s pukem chytřeji. Je frustrující, že to nestačí. Ale zítra jdeme znovu na trénink a budeme makat, abychom byli lepší," podotkl

Voráček pomohl k výhře

V jednoznačnou záležitost proměnili hokejisté Philadelphie duel s Buffalem. Domácí vedli po dvou třetinách už 6:0, na čemž se asistencí na třetí brance Flyers v podání Niskanena podílel i Jakub Voráček, který si tak připsal svůj 24. bod.

V dresu Letců se znovu představil David Kaše, do statistik se tentokrát bodově nezapsal. Čestný úspěch hostů tak zaznamenal až v 52. minutě z přesilové hry Olofsson, na vysokém vítězství Philadelphie 6:1 to však již nic změnit nemohlo.

Rittich na výhru nedosáhl

Třetí porážku v řadě si připsali v duelu s Montrealem hokejisté Calgary, když na domácím ledě podlehli 3:4. Dalšímu neúspěchu Plamenů nezabránil ani český gólman David Rittich, který zápas ukončil s 90,7procentní úspěšností zákroků.

Domácí přitom do zápasu vstoupili skvěle, když po brankách Tkachuka a Lindhölma vedli po úvodní periodě 2:0. Stejným poměrem však ovládli hosté druhou třetinu, když Ritticha překonali Gallagher a Armia.

David Rittich porážce Calgary s Montrealem nezabránil

Flames šli ve třetí části díky Kylingtonovi znovu do vedení, ani to však nestačilo. Suzuki v 52. minutě zápasu poslal duel do prodloužení. V něm byli úspěšnější Canadiens. Po necelých čtyřech minutách hry překonal českého brankáře tvrdou ranou Domi a Montreal tak slavil výhru 4:3.

Čeští brankáři na střídačkách

Pikantní souboj českých gólmanů mohlo přinést utkání Colorada s Carolinou, jak Pavel Francouz, tak Petr Mrázek však výhru Hurikánů 3:1 pozorovali jen ze střídaček.

V dalších zápasech si Columbus poradil s Los Angeles 3:2 po prodloužení, Ottava také v prodloužení zdolala Nashville 5:4 a stejně se vedlo Vancouveru proti Vegas. V divokém zápase, ve kterém diváci viděli třináct branek, Minnesota domácí Arizonu 8:5.

Jen čtyři z deseti dnešních zápasů tak skončily po šedesáti minutách, v dalších rozhodlo o vítězi prodloužení, v jednom případě pak samostatné nájezdy.

Výsledky NHL:
Boston - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. Bjork, 48. Krug (Krejčí, Pastrňák) - 39. a rozhodující sam. nájezd Barzal, 24. Boychuk. Střely na branku: 29:21. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (NY Islanders), 2. Krug (Boston), 3. Boychuk (NY Islanders).
Tampa Bay - Dallas 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 13. Sergačjov (Palát), 16. Killorn, 24. Palát - 5. Radulov, 38. Faksa, 56. Dickinson (Polák), 63. Seguin. Střely na branku: 48:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Sergačjov, 3. Palát (oba Tampa Bay).
Philadelphia - Buffalo 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)
Branky: 16. a 33. J. van Riemsdyk, 14. Vorobjev, 18. Niskanen (Voráček), 29. Provorov, 30. Pitlick - 52. Olofsson. Střely na branku: 29:17. Diváci: 18.124. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk, 2. Konecny, 3. K. Hayes (všichni Philadelphia).
Columbus - Los Angeles 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 3. Werenski, 59. Jenner, 62. Dubois - 1. Kempe, 32. Carter. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.117. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Dubois, 3. Jenner (všichni Columbus).
Ottawa - Nashville 5:4 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 24. White, 24. Naměstnikov, 39. Anisimov, 42. B. Tkachuk, 63. Duclair - 12. C. Smith, 42. Grimaldi, 50. Johanssen, 54. Josi. Střely na branku: 24:37. Diváci: 10.407. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Pageau, 3. Hogberg (všichni Ottawa).
Winnipeg - Chicago 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 46. Poolman - 1. A. Nylander, 41. Kubalík, 51. E. Gustafsson, 57. P. Kane. Střely na branku: 37:32. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Ehlers (Winnipeg).
Colorado - Carolina 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 45. Landeskog - 58. A. Svečnikov, 59. Slavin, 60. Aho. Střely na branku: 28:40. Diváci: 18.015. Hvězdy zápasu: 1. Slavin, 2. Reimer (oba Carolina), 3. Grubauer (Colorado).
Calgary - Montreal 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 8. M. Tkachuk, 20. E. Lindholm, 47. Kylington - 30. Gallagher, 34. Armia, 52. Suzuki, 64. Domi. Střely na branku: 27:43. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři góly z 43 střel a úspěšnost zásahů měl 90,7 procent. Diváci: 19.172. Hvězdy zápasu: 1. Domi (Montreal), 2. E. Lindholm (Calgary), 3. Gallagher (Montreal).
Arizona - Minnesota 5:8 (1:0, 1:4, 3:4)
Branky: 30. a 44. Chychrun, 17. Kessel, 41. Ekman-Larsson, 46. Keller - 22. Donato, 24. M. Foligno, 32. Hartman, 39. E. Staal, 45. Hunt, 45. Zuccarello, 52. Suter, 60. Kunin. Střely na branku: 40:33. Diváci: 15.582. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (Minnesota), 2. Chychrun (Arizona), 3. M. Foligno (Minnesota).
Vancouver - Vegas 5:4 v prodl. (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. a 50. E. Pettersson, 3. Roussel, 8. Pearson, 62. Ch. Tanev - 14. Marchessault, 32. R. Smith, 33. Holden, 56. Mark Stone. Střely na branku: 34:43. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson (Vancouver), 2. Mark Stone (Vegas), 3. Ch. Tanev (Vancouver).