Na českou jízdu Šavle nestačily

NEW YORK

Čeští hokejisté New York Rangers byli u všech branek svého týmu při vítězství v Buffalu, kde Jezdci vyhráli 3:1. Ručinský s Holíkem na prvně dvě branky přihráli, dvojice Nedvěd, Hlaváč pak zařídila rozhodující třetí úder. Z dalších českých hráčů se brankově prosadil Patrik Eliáš z New Jersey a Radek Dvořák z Edmontonu. Oba jejich týmy remizovaly.

Dvořákův Edmonton v zápase s Phoenixem přestřílel svého soupeře 42:21, přesto utkání skončilo smírně 3:3. "Je sice hezké mít bod, ale víme, že jsme dnes  mohli vyhrát. Když budeme hrát jako dnes, tak se snad dočkáme vítězství v dalších zápasech," řekl po utkání český útočník. Z posledních 11 zápasů Edmonton vyhrál jen dva.

Hezký zápas s nerozhodným výsledkem

Remízou 3:3 skončil i zápas mezi New Jersey a Philadelphií, ačkoliv domácí Ďáblové měli ještě šest minut před koncem šanci na vítězství. Pak se ale trefil Keith Primeau a prodloužení už na výsledku nic nezměnilo.

"Byl to velmi dobrý zápas pro diváky. Bylo se na co koukat," komentoval zápas dvou vedoucích celků Východní konference Patrik Eliáš, který ke skóre přispěl gólem a asistencí. Ještě lepší bilanci měl finský útočník Philadelphie Sami Kapanen, jenž měl ještě o jednu asistenci více.

Čeští Jezdci zaúřadovali

Čtvrtý zápas ze šesti vyhráli hokejisté New York Ranger při své šňůře utkání na cizích kluzištích, tentokrát se radovali v Buffalu. Trenér hostí Glen Sather tentokrát zamíchal sestavou a nově vytvořený útok Kovaljov-Lindros-Ručinský se mu odvděčil úvodní brankou a nespočtem dalších šancí.

"Byli velmi silní, soupeř je nemohl zastavit," pochvaloval si Sather. Po první brance Kovaljova Buffalo stihlo ještě v první části vyrovnat, ale na konci druhé části při přesilové hře dorazil střelu Roberta Holíka Carter a ve 49. minutě dal výsledku definitivní podobu Petr Nedvěd po přihrávce Jana Hlaváče.

Columbus - St. Louis 2:3P (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 34. Cassels (Výborný), 50. Nash - 13. Mayers, 17. Tkachuk, 65. Weight. Střely na branku: 32:33. Diváci: 17.892.
New Jersey - Philadelphia 3:3PP (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. Pandolfo, 20. S. Niedermayer (Eliáš), 42. Eliáš - 24. S. Kapanen, 31. Brashear, 54. K. Primeau. Střely na branku: 21:40. Diváci: 18.055.
Atlanta - Pittsburgh 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Branky: 5. Vj. Kozlov (F. Kaberle), 9. B. Simon, 22. McEachern, 27. Vigier, 42. Savard, 58. S. Aubin - 11. Tärnström, 24. Fata, 30. Boileau. Střely na branku: 32:27. Diváci: 15.039.
Florida - Montreal 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: 25. Jokinen, 43. V. Kozlov, 47. Cullen, 50. Kolník - 7. Zedník, 11. Koivu. Střely na branku: 49:31. Diváci: 15.742.
Buffalo - N. Y. Rangers 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. C. Brown - 6. Kovaljov (Ručinský), 40. Carter (Holík), 49. Nedvěd (Hlaváč). Střely na branku: 20:34. Diváci: 13.888.
Dallas - Chicago 1:0 (0:0, 0:0 1:0)
Branka: 55. Guerin. Střely na branku: 26:16. Diváci: 18.068.
Phoenix - Edmonton 3:3PP  (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 23. Langkow, 31. Nagy, 51. Sjöström - 16. Smyth (Hemský), 47. Pisani, 53. Dvořák. Střely na branku: 21:42. Diváci: 13.609.