Židlický gólem a asistencí přispěl k vysoké výhře Minnesoty

ST. PAUL

Hokejový obránce Marek Židlický pomohl v poslední hrací den NHL před olympijskou přestávkou jedním gólem a asistencí k vysoké výhře Minnesoty nad Vancouverem 6:2 a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. "Divočáci" využili v zápase čtyři přesilové hry. V jedné z nich se prosadil i český reprezentant, který v 30. minutě svým pátým gólem v sezoně zvýšil vedení svého týmu na 3:0.

Marek Židlický (vlevo) v souboji s Taylorem Chorneym z Edmontonu

Povedený večer prožil také český reprezentační útočník Martin Erat, jenž gólem pomohl Nashvillu k vítězství 4:3 po samostatných nájezdech v Pittsburghu. Erat v 21. minutě vyrovnal na 1:1 a následně se prosadil i v penaltovém rozstřelu, který Predators vyhráli 2:0. Vítězný nájezd si připsal Cal O'Reilly.

"Tohle je pro nás velice cenné vítězství," prohlásil obránce Nashvillu Shea Weber, který vstřelil necelých osm minut před koncem třetí třetiny vyrovnávací gól na 3:3. "Pittsburgh má jeden z nejlepších týmů v lize a porazit jej znamená, že jsme na tom opravdu dobře," dodal Weber, který po utkání odletěl spolu se Sidneym Crosbym do Vancouveru, aby se připojili k týmu Kanady.

Divoký zápas viděli fanoušci v Columbusu. Blue Jackets vedli po 14 minutách nad Chicagem 2:0, Blackhawks se podařilo čtyřmi góly skóre otočit. Domácí se ale nevzdali a v třetí třetině vyrovnali. Nakonec se ale radovali hosté, kteří zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech.

Další výprask schytal poslední tým NHL Edmonton, jenž doma podlehl Anaheimu vysoko 3:7. Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se na triumfu Kačerů podílel Ryan Getzlaf. V utkání o sobě dal vědět i český obránce Ladislav Šmíd, který už ve 4. minutě shodil rukavice a popral se s Mikem Brownem.

Gól a asistenci zaznamenal útočník Václav Prospal, jehož New York Rangers porazili 5:2 Tampu Bay. Rangers prohrávali po první třetině 0:2, čtyřmi góly v druhé třetině ale skóre otočili. Obrat načal Sean Avery, když v 22. minutě proměnil trestné střílení. V 27. minutě vyrovnal Prospal a následně se dvakrát prosadil Erik Christensen.

New York Rangers - Tampa Bay 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)
Branky: 33. a 34. Christensen (na první Prospal, Rozsíval), 22. Avery, 37. Prospal, 60. Drury - 16. Stamkos, 18. Downie. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18.200.
Pittsburgh - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. Crosby, 23. Cooke, 45. Orpik - 21. Erat, 23. Tootoo, 53. Weber, rozhodující nájezd O'Reilly. Střely na branku: 33:26. Diváci: 17.132.
Minnesota - Vancouver 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)
Branky: 16. Latendresse, 29. Brodziak, 30. Židlický, 48. Brunette (Židlický), 49. Clutterbuck, 59. Barker - 45. Raymond, 50. Samuelsson. Střely: 41:29. Diváci: 19.342.
Columbus - Chicago 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 12. Huselius, 14. Torres (Voráček), 38. Nash, 48. Tjutin - 20. Kane, 24. Bickell, 33. Dowell, 34. Sharp, rozh. nájezd Brouwer. Střely na branku: 26:37. Diváci: 17.673.
Edmonton - Anaheim 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)
Branky: 7. Potulny, 40. Moreau, 47. Višňovský - 46. a 57. Getzlaf, 4. S. Koivu, 11. Perry, 26. S. Nidermayer, 47. Parros, 59. Ryan. Střely na branku: 29:46. Diváci: 16.839.
NY Islanders - Ottawa 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Branky: 16. Comeau, 26. Moulson, 34. Comeau - 7. J. Ruutu, 44. Kovaljov, 50. Spezza, 51. Fisher (Kuba). Střely na branku: 37:35. Diváci: 11.297.