Hokejistky pražské Slavie postoupily do finále Ligy mistrů

Hokejistky pražské Slavie postoupily poprvé v historii do finálového turnaje Ligy mistrů. Svěřenkyně trenéra Karla Menharta obsadily o víkendu ve Slaném druhé místo v semifinálovém turnaji, který pražský klub pořádal, a v březnu příštího roku se představí ve čtyřčlenném finále.

Hokejistky Slavie sice na úvod semifinále prohrály s favorizovaným celkem Tornado Moskva (3:6), který celý turnaj vyhrál, ale poté přehrály Rigu (7:1) i Lugano (7:4). Se ziskem šesti bodů tak skončily druhé.

Ve finále se vedle Tornada a Slavie představí Blues Espoo a OCS Berlín. Hrát se bude zřejmě ve Finsku.

1 : 2 Česko - Švýcarsko 1 : 2 dohráno
20240505T16 : 00:00+0200
Česko vs. Švýcarsko
Česko
Švýcarsko

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.