Severské derby ovládlo Švédsko, po výhře nad Finy je v semifinále

REGINA

Hokejisté Švédska potvrdili na MS hráčů do 20 let i v utkání proti Finsku svou dosavadní stoprocentní bilanci. V posledním vystoupení v základní skupině B smetli svého soupeře vysoko 7:1. Pro Švédsko znamená dnešní výsledek jistotu první příčky a postup přímo do semifinále, zatímco Finové musí ještě čekat na výsledek zápasu české reprezentace proti Rusku, který začíná přesně o půlnoci.

Finové v touze potvrdit svůj postup do bojů o medaile bodovým ziskem skvěle začali a jednoho z největších favoritů na zlato přestříleli v první třetině málo vídaným poměrem 26:3. Přesto však šli poprvé do kabin s jednobrankovým náskokem Švédové zásluhou gólu Peterssona ze 17. minuty. Ve zbytku zápasu už favorit potvrdil svou úlohu a Finové korigovali jedinou brankou až ve 43. minutě za stavu 0:5.

MS hráčů do 20 let v ledním hokeji v Kanadě:
Skupina B (Regina):
Švédsko - Finsko 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. Petersson, 26. Rasmussen (Brodin), 31. Tedenby (Larsson, Krüger), 40. Josefson (Tedenby), 42. Svensson-Pääjärvi (Johansson, Rundblad), 53. Josefson (Krüger), 59. Johansson (Petersson) - 43. Hartikainen (Pakarinen, Ikonen). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Kaval - Carnathan (oba USA), Jobson (Kan.). Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 5145.