Basketbalisté Orlanda porazili v duelu favoritů NBA Miami

ORLANDO

Basketbalisté Orlanda porazili v zámořské NBA ve floridském derby Miami 104:95. Magic tak v souboji dvou týmů, které byly před sezónou odborníky pasovány mezi nejžhavější favority této sezóny, částečně odčinili ostudnou porážku z palubovky soupeře v poměru 70:96 na konci října.

Mickael Pietrus (uprostřed) a Dwight Howard (vpravo) oslavují vítězství Orlanda nad Miami.

Heat vedla na zteč trojice hvězd LeBron James (25 bodů), Chris Bosh (21) a Dwyane Wade (18), ale kromě nich se na dvouciferné číslo v bodech nedostal v dresu hostů nikdo. Úspěch tak slavil týmový výkon Orlanda, v jehož barvách si 14 a více bodů připsala pětice hráčů. Nejvýraznější postavou zápasu byl s 24 body a vynikajícími 18 doskoky Dwight Howard.

Miami, které mělo po příchodu Jamese podle mnohých snadno dojít k mistrovskému titulu, prohrálo již potřetí za sebou a ve Východní konferenci je s mírně kladnou bilancí osmi výher a sedmi porážek prozatím až páté. "Nemyslím, že v naší hře něco chybí. Kdybych znal přesnou odpověď (na důvod porážek), bylo by snadné to vyřešit. Kluci však vědí, co obnáší vyhrát a jakmile se rozjedeme, uvidíme ten rozdíl," řekl James.

Na dvanáctou výhru za sebou se hodně nadřeli basketbalisté San Antonia, kteří zvítězili v Minnesotě 113:109 až po prodloužení. Nejlepší tým dosavadního průběhu soutěže pustil domácí až do vedení 21 bodů, ale vrátil se do hry především čtyřmi úspěšnými trojkami na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny. Do té doby proměnili Spurs jediný pokus ze 16. San Antonio, jehož nejlepším střelcem byl s 26 body Argentinec Manu Ginobili, porazilo Timberwolves již potřinácté za sebou.

Největší drama středečního programu se však odehrálo ve Phoenixu, kde se radovali hráči Chicaga až ve druhém prodloužení po výsledku 123:115. Bulls přitom ve svém čtvrtém utkání během pěti dnů prohráli první čtvrtinu drtivým poměrem 17:36, v poločase měli dvanáctibodové manko a ještě necelé dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby prohrávali 94:99. Derrick Rose zaznamenal v dresu vítězů 35 bodů, 12 doskoků a sedm asistencí.

Dosud nejlepším výkonem po příchodu do Bostonu se v dresu Celtics blýskl veterán Shaquille O'Neal, jenž pomohl svému týmu v souboji s New Jersey smazat desetibodovou ztrátu 25 body a 11 doskoky. Boston nakonec vyhrál 89:83.

Výsledky středečních zápasů NBA
Boston - New Jersey 89:83, Charlotte - New York 95:99, Cleveland - Milwaukee 83:81, Houston - Golden State 111:101, Memphis - Detroit 105:84, Minnesota - San Antonio 109:113 po prodl., Oklahoma City - Dallas 103:111, Orlando - Miami 104:95, Phoenix - Chicago 115:123 po prodl., Toronto - Philadelphia 106:90, Utah - New Orleans 105:87.
Portland148657,1
5.Minnesota1641225,0