Děčín vyhrál v Pardubicích a nahradil je v NBL na třetím místě

PARDUBICE

Basketbalisté Děčína zvítězili ve 2. kole nadstavbové skupiny A1 v Pardubicích 58:54 a vystřídali Východočechy na třetím místě. Domácím se nepovedla zejména třetí čtvrtina, ve které vstřelili jen sedm bodů. O výsledku rozhodl ale až 13 sekund před koncem trojkou děčínský Levell Sanders, který v minulosti oblékal pardubický dres.

Bodově nesrovnatelně bohatší utkání se hrálo na Folimance, kde poslední tým elitní skupiny USK Praha dokázal proti sousedovi v tabulce Kolínu v posledních necelých pěti minutách stáhnout čtrnáctibodové manko a vynutit si prodloužení. V něm už ale vedli pouze hosté a zvítězili 102:96. V domácím dresu se blýskl Vojtěch Hruban rekordem sezony v podobě 38 bodů.

Basketbalová Mattoni liga mužů - nadstavba:
Skupina A1 - 2. kolo:
Pardubice - Děčín 54:58 (16:16, 35:33, 42:47)
Nejvíce bodů: Muirhead 13, Pospíšil 12, Arnold 10 - P. Houška 13, Stria 13, Alič 9. Rozhodčí: V. Lukeš, Znamínko, Matějek. Trestné hody: 11/9 - 8/6. Fauly: 16:17. Trojky: 3:6.
USK Praha - Kolín 96:102 po prodl. (26:27, 50:46, 70:77, 90:90)
Nejvíce bodů: Hruban 38, Sedmák 23, Votroubek 16 - Ames 24, Machač 20, Field 17, Barnes 15, Marko 13, Zuzák. Rozhodčí: Macela, Galajda, Kučera. Trestné hody: 17/14 - 27/20. Fauly: 23:20. Trojky: 6:10.