Házenkářky Olomouce uhrály na Slavii čtvrtou remízu v interligové sezoně

Házenkářky Olomouce potvrdily v dnešním utkání 12. kola na hřišti Slavie pozici remízových královen interligy. Hanačky hrály v Praze po návratu do utkání 24:24 a připsaly si už čtvrtý nerozhodný výsledek v sezoně a třetí z posledních čtyř duelů.

Archivní foto

Slavia měla utkání rozehrané na vítězství, nakonec ale bod zachraňovala ona. Domácí vedly v prvním poločase až o sedm branek a do kabin šly o přestávce za stavu 16:10. Olomouc ale v druhé půli postupně stahovala a v předposlední minutě ji dokonce Valentína Kapsová poslala do vedení 24:23. Půl minuty před koncem zařídila dělbu bodů Denisa Holeňáková.

Slavia je v tabulce osmá bod za Olomoucí. O další bod vpřed je šestý Písek, který dnes i díky 12 gólům Terezy Pokorné porazil 29:21 pátou Plzeň.

Po výhře 28:20 nad Porubou se čtvrtá Dunajská Streda bodově dotáhla na Most a překvapení sezony Kynžvart, které se ve šlágru kola střetnou v sobotu. Tím program interligy vzhledem k mistrovství světa ve Španělsku pro letošek až na jeden prosincový zápas skončí, další duely se budou hrát až po Novém roce.