Miami ani při návratu Jamese neuspělo, podlehlo doma Atlantě

MIAMI

Ani návrat LeBrona Jamese do sestavy nezastavil v NBA sérii porážek Miami. Týmu Heat tentokrát pro změnu chyběl jiný z hvězdného tria Chris Bosh kvůli zraněnému kotníku a bez něj přibyla na konto favorita ligy čtvrtá porážka za sebou. Po třech nezdarech na palubovkách soupeřů prohrálo Miami v úterý doma divizní derby s Atlantou, byť až v prodloužení 89:93.

LeBron James z Miami (vlevo) se snaží prosmýknout kolem Mika Bibbyho z Atlanty.

James po dvouzápasové absenci nastřílel 34 bodů a doskočil 10 míčů, ale jeho dvě klíčové tříbodové střely v závěru základní hrací doby i prodloužení v koši neskončily. "Chyběl mi rytmus," konstatoval James, který zhruba týden laboroval s poraněným kotníkem. "Moji spoluhráči odvedli dobrou práci, aby ten zápas zůstal těsný," dodal.

Zato nejlepší hráč Atlanty Joe Johnson, autor 19 bodů a 10 asistencí, byl v koncovkách hracích období jistý. V základní době vstřelil 25 sekund před koncem vyrovnávací koš a těsně před sirénou v prodloužení z trestných hodů pojistil vítězství. "Věděli jsme, že LeBron a Dwyane Wade (27 bodů) si svoje body uhrajou. Chtěli jsme odstavit ostatní hráče. A to se nám povedlo," řekl Johnson k taktice Atlanty, která po výhře už bezprostředně ohrožuje pozici Miami v čele Jihovýchodní divize.

Také vedoucí tým Centrální divize Chicago utrpěl těsnou domácí prohru, když o jediný bod prohrál s Charlotte (82:83). I v tomto utkání mohl jeho nejlepší střelec zvrátit výsledek, ale střela Derricka Rose se závěrečným klaksonem košem neskončila. Na kontě mu tak zůstalo 33 bodů.

Výsledky úterních zápasů NBA
Chicago - Charlotte 82:83, Miami - Atlanta 89:93 po prodl.
4.Portland42222052,4
5.Minnesota42103223,8