Přemožitelky českých házenkářek na MS podruhé vyhrály

PETROHRAD

Přemožitelky českých házenkářek z play-off Rumunky na mistrovství světa v Petrohradu podruhé vyhrály. Kamerunu v úterý nadělily padesát branek a jejich výhra 50:19 byla nejvýraznější z odehraných zápasů druhého kola. Mezi úspěšné rumunské střelkyně se zapsala jednou trefou i brankářka Luminita Dinuová. Rumunsko zároveň vede skupinu D.

Druhé vítězství si připsaly také obhájkyně titulu z Francie, dále týmy domácího Ruska, Nizozemska, Slovinska, Maďarska, Německa a olympijské šampionky z Dánska. Francouzky v prvním poločase s argentinským outsiderem inkasovaly jen čtyři góly a zvítězily suverénně 33:11.

Velkou pozornost dnes vzbuzoval duel úřadujících mistryň Evropy Norek s Koreou, stříbrným týmem z loňských olympijských her. V půli sice vedly Evropanky o dvě branky, ale korejské hráčky průběh otočily a zvítězily 30:25.

Australanky po pondělní historicky nejvyšší porážce na MS o 48 branek s Maďarskem utrpěly další debakl od Slovinek 13:41. Ze čtyř šestičlenných skupin postoupí do další fáze vždy tři nejlepší družstva.

MS v házené žen - 2. kolo
Skupina A
Nizozemsko - Uruguay 29:8 (17:4), Rusko - Čína 36:20 (16:9), Chorvatsko - Japonsko 31:30 (11:14)