Král při premiéře v A1 Grand Prix dojel, ale nebodoval

DURBAN

Český jezdec Josef Král při premiéře ve formulovém seriálu A1 Grand Prix nebodoval. Na městském okruhu v jihoafrickém Durbanu, kde se odehrála řada havárií, v neděli sedmnáctiletý pilot obsadil nejprve 18. místo ve sprintu a v hlavním závodě byl šestnáctý.

Český tým, za který dosud jezdil především Tomáš Enge, má nadále deset bodů a v průběžném pořadí klesl na 17. pozici. Do čela seriálu se před zbylými třemi podniky dostali Švýcaři díky Neelu Janimu, který vyhrál hlavní závod a ve sprintu skončil třetí.

"Byl to těžký debut, ale celkově vzato to myslím nebylo špatné," uvedl na serveru agentury BPA Král, jenž se musel vypořádat i s problémy s převodovkou. "Nebýt toho, mohli jsme dosáhnout i na body," mínil.

Podle šéfa týmu Antonína Charouze mladý jezdec nezklamal. "Bylo to pro něj těžké, byl hozený rovnou do vody. Odvedl dobrou práci, když dokončil oba závody. Zároveň byla vidět nezkušenost, která vedla k pátečnímu poškození předního křídla a také se projevila v určitých situacích v závodech. Všichni můžeme vidět, že mezi formulí BMW a A1GP je obrovský rozdíl," uvedl Charouz, jenž bude s Královými zástupci jednat o jeho dalším působení v týmu.

A1 Grand Prix - Durban:
Sprint: 1. Wickens (Kan.) 15:28,156, 2. Jarvis (Brit.) -0,990, 3. Jani (Švýc.) -1,742, ...18. Král (ČR) -24,147.
Hlavní závod: 1. Jani 1:01:55,330, 2. Duval (Fr.) -1,051, 3. Albuquerque (Portug.) -1,934, ...16. Král -8 kol.
Průběžné pořadí (po 14 z 20 závodů): 1. Švýcarsko 118 b., 2. Francie 108, 3. Nový Zéland 98, ...17. Česko 10.