Salač odstartuje v Jerezu z osmé řady, v kvalifikaci byl dvaadvacátý

Filip Salač odstartuje do závodu třídy Moto2 ve Velké ceně Španělska z osmé řady. V kvalifikaci byl jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů klasifikován na 22. pozici.

Motocyklový závodník Filip Salač.

Salačovi se podařilo postoupit z tréninků přímo do druhé části kvalifikace jen v úvodní Velké ceně sezony v Kataru, v následujících pěti včetně aktuální Grand Prix v Jerezu to nedokázal. V první kvalifikaci dvacetiletý jezdec marně bojoval o čtyři volná místa pro druhou fázi a skončil osmý, což v součtu stačilo jen na osmou startovní řadu.

V neděli se Salač pokusí navázat na bodovaná čtrnáctá místa z předchozích dvou Velkých cen. Z pole position vyrazí do závodu jeho třídy Japonec Ai Ogura, kvalifikaci královské MotoGP vyhrál Ital Francesco Bagnaia na ducati.