Hlavní obsah

Macík uzavřel pakt s miliardářem. A chtěl se na Dakaru opravdu prát?

Plány mají pořád velké. Sotva se Macíkova posádka vrátila domů, už tým Big Shock! Racing začíná plánovat příští ročník Rallye Dakar. Počítá se i se zcela novým hybridním speciálem, který budou v sedlčanských dílnách vyvíjet ve spolupráci s nizozemským týmem Project 2030. Jeho šéfem je závodník a byznysmen Kees Koolen, zakladatel úspěšného rezervačního systému ubytování Booking.com. Holanďanovo jmění se počítá v miliardách.

Dakar je přehlídka ega, nic víc, říká po Dakaru o incidentu s Casalem Martin Macík Video: Sport.cz, Big Shock Racing

 
Článek
Fotogalerie

Nadějné spojení. Kdo z vás by nechtěl spolupracovat s miliardářem...?

„Ze všech týmů si pro společný projekt vybral právě nás, což je velká pocta. Koolen totiž sází jen na ty nejlepší," dme se pýchou pilot Martin Macík. Týmy Project 2030 a Italtrans Racing měly už na letošním Dakaru kamiony Iveco postavené právě v Sedlčanech.

Martin Macík byl málem bez navigátora! Františka Tomáška chtěla o Dakar připravit dcerkaVideo: Sport.cz, Big Shock Racing

Loni vyhrál Macík tři etapy a celkově skončil mezi kamiony čtvrtý. Letos po problémech v první polovině závodu a mocném finiši v jeho závěru dosáhl na konečnou sedmou příčku.

„S Dakarem nejsme spokojeni, ale vykřesali jsme z toho maximum," hodnotí Macík lapidárně po návratu domů.

Letos se „proslavil" i mediálně šťavnatou kontroverzí s Ignáciem Casalem, chilským pilotem českého týmu Buggyra ZM Racing.

Macík si po jedné z etap postěžoval, že ji mohl vyhrát, kdyby ho Casale neblokoval. Po dojetí se za ním vydal a klepal na dveře jeho kabiny, majitel Buggyry Martin Koloc ovšem svého pilota hájil a Macíka odstrčil, posléze ho označil za lháře.

Stanovisko obou stájí si můžete poslechnout v přiložených videích. Macíkova posádka pak paradoxně v dalším průběhu závodu vytáhla z dun právě Casaleho zapadlý kamion.

„Dakar je přehlídkou ega. Všechno jsme si vyříkali slovně a víc jsem se o to nestaral. Že z toho někdo chtěl udělat mediální kampaň, tak prosím," říká Macík. „Ego a napětí mezi řidiče patří. Shodou okolností to vidělo víc lidí, bylo zbytečné, že se to pustilo ven. Další den jsme jim bez přemýšlení pomohli. Za nás není vůbec o čem dělat z toho nějaký velký příběh," přidává se navigátor František Tomášek.

Jak vypadal incident mezi Ignaciem Casalem a Martinem Macíkem z pohledu stáje Buggyra?Video: Buggyra Racing

Více ke sporu v našich videích.

Mistrovství světa dobrou přípravou

Na další ročník Dakaru se bude Macík připravovat i v závodech nově založeného mistrovství světa v dálkových rallye.

„V kategorii T5 je přihlášeno pět kamionů. Nejedeme tam sbírat medaile. Chceme využít možnost, abychom neabsolvovali jen jeden závod v roce. Chceme se zlepšit, abychom byli dobře připraveni na další Dakar," vysvětluje pilot.

Foto: Big Shock Racing

Macíkův kamion při dramatickém přejezdu duny.Foto: Big Shock Racing

Příště už oblíbeného Karla nahradí nový kamion. „Postavíš nám lepší auto, abychom mohli za rok konečně pořádně závodit?" popichuje synátor svého otce, konstruktéra a šéfa týmu Big Shock! Racing.

Nejde jen o příští ročník. V Sedlčanech se chystají také na úpravu pravidel a připravují i kamion s alternativním pohonem.

„Třeba budeme jedni z prvních, kteří pojedou s novou koncepcí. Už máme kamion nakreslený a chtěli bychom ho v květnu nebo v červnu vzít na testování do Afriky. Problém je ale v dílech v současné covidové době," avizuje Martin Macík starší.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •