Francie - Austrálie 74:70 ppFrancouzské basketbalistky na OH udolaly spolufavorita turnaje Austrálii

Londýn

Francouzské basketbalistky si na olympijských hrách v Londýně připsaly cenné vítězství, když v prodloužení udolaly dalšího spolufavorita turnaje Austrálii 74:70. Vykročily tak za triumfem ve skupině B, jejíž vítěz je nejpravděpodobnějším případným soupeřem českých basketbalistek ve čtvrtfinále.

Francouzská basketbalistka Emilie Gomisová v tvrdém souboji s australskými soupeřkami

Francie už vedla ve třetí čtvrtině o 13 bodů, ale Australanky se vzchopily a zápas zdramatizovaly. Trojkou Snellové v poslední vteřině si pak zajistily prodloužení. To ale lépe zvládly Francouzky především zásluhou jistých rukou při trestných hodech.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 22 body Francouzka Gomisová, 13 bodů přidala Dumercová. Na straně Austrálie se nejvíce dařilo Batkovicové se 17 body. Největší hvězda týmu Jacksonová nastřílela 13 bodů.

Čínské basketbalistky pokračují ve vydařeném vstupu turnaje. Obhájkyně bronzových medailí po výhře nad Českem přehrály v druhém duelu Chorvatsko jednoznačně 83:58.

V dresu Chorvatek konkurovala soupeřkám jen Mandirová, která zaznamenala 22 bodů. Jinak ale pátý tým z mistrovství Evropy hodně chyboval (23 ztrát) a nedokázal se prosazovat přes důslednou obranu Číňanek.

Ty v útoku naopak táhla Miao Li-ťie, která k 17 bodům přidala i deset asistencí. Pivotka Nan Čchen si připsala dokonce 28 bodů.

Tabulka skupiny B:
1. Rusko 2 2 0 127:112 42. Francie 2 1 0 147:128 33. Kanada 2 1 1 126:123 34. Austrálie 2 1 0 144:132 25. Velká Británie 2 0 2 123:147 26. Brazílie 2 0 2 117:142 2