Hladíková je halovou mistryní republiky v tenisu

PŘEROV

Česká tenistka Tereza Hladíková vyhrála mezinárodní halové mistrovství republiky. V nedělním finále šampionátu v Přerově porazila čtvrtá nasazená hráčka Anu Savičovou z Chorvatska 6:4 a 7:5.

Dvacetiletá Hladíková, 205. hráčka světového žebříčku, na domácích kurtech v Přerově uspěla i ve čtyřhře, v níž v sobotu vybojovala titul po boku Renaty Voráčové. Turnaj ITF byl dotován částkou 25 000 dolarů.

V druhé finálové sadě přitom devatenáctiletá Chorvatka vedla již 5:2, avšak Hladíková poté zpřesnila údery, dařil se jí i servis a šňůrou pěti her dovedla zápas do vítězného konce. Turnaj ITF vyhrála poprvé v kariéře, třebaže během posledních dnů zápasila s nemocí a s nataženým stehenním svalem.

Ještě před zápasem nemohla pořádně běhat a chytaly ji křeče. "Na kurtu už to tak hrozné nebylo. Taktika byla hrát soupeřce do bekhendu, neboť ten má slabší," řekla novinářům vítězka.

"Podařilo se mi vyhrát doma, před rodinou, což je opravdu skvělé. Nicméně za svůj největší úspěch považuji postup do čtvrtfinále na turnaji s dotací 175 000 dolarů v Bad Gasteinu, kam jsem do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace," dodala Hladíková, která jediný předchozí vzájemný zápas se Savičovou prohrála ve dvou setech.