Lvi Praha výhrou nad Maaseikem nakročili ve volejbalové Lize mistrů k postupu

Lvi Praha porazili ve volejbalové Lize mistrů belgický Maaseik 3:1 a přiblížili se historické účasti v play off. Ve skupině E se posunuli na druhé místo za italského suveréna Civitanovu a postupovou pozici budou hájit ve středu 17. ledna v posledním utkání základní části doma proti Galati. V prvním vzájemném utkání v Rumunsku čeští šampioni prohráli 2:3.

Lvi Praha porazili ve volejbalové Lize mistrů belgický Maaseik

Svou premiérovou sezonu v Lize mistrů začala Lvi listopadovým vítězstvím 3:0 v Maaseiku, ale doma s ním dnes ztratili první set. Svěřenci argentinského trenéra Juana Manuela Barriala sice většinu úvodní sady vedli, hostům se však povedlo vyrovnat na 18:18 a koncovku zvládli lépe.

Druhý set Lvi rozhodli od stavu 18:17 šňůrou sedmi bodů. Ve třetím vedli už 23:18, soupeř ale závěr zdramatizoval a Pražané nakonec vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Čtvrtá sada už byla jednoznačnou záležitostí domácího mužstva, které v ní k radosti 1200 diváků v hale zvítězilo 25:13.

Patnácti body přispěl k výhře Lvů kanadský univerzál Casey Schouten. Čeští reprezentanti Adam Bartoš a Josef Polák v dresu Maaseiku zaznamenali osm, respektive sedm bodů.