Biatlonistům na kolečkových lyžích vládli domácí Francouzi

HAUTE MAURIENNE

Na mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích ve francouzském Haute Maurienne v pátek ovládli mužský závod na 10 kilometrů domácí reprezentanti. Z vítězství se radoval Simon Fourcade, druhý nejlepší výkon zaznamenal jeho krajan Vincent Defrasne.

Fourcade vedle bezchybné střelby i skvěle běžel a vyhrál s náskokem 47 sekund. Za Defrasnem si pro bronz dojel Rus Kiril Šerbakov. Jediný český zástupce Petr Hradecký obsadil 24. pozici, když třikrát minul terč.

V juniorské kategorii si pro sedmé místo dojel Vít Janov, jenž za vítězným Martinem Fourcadem zaostal o dvě minuty. O lepší umístění ho připravila horší střelba, když musel čtyřikrát na trestný okruh.

Mezi ženami se na 7,5 kilometru dlouhé trati dařilo nejvíce Slovince Teje Gregorinové, která za sebou díky přesné střelbě a rychlém běhu nechala domácí Marii Brunetovou i bronzovou Marii Kosinovovou z Ruska.

V sobotu čekají na biatlonisty stíhací závody, v neděli jsou na programu štafety.

Letní biatlon - sprint:
Muži (10 km): 1. S. Fourcade 23:58,9 (0 tr. okruhů), 2. Defrasne (oba Fr.) -47,0, 3. Šerbakov (Rus.) -1:29,5, ...24. Hradecký (ČR) -3:40,9 (3).
Junioři (10 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 24:54,7 (1), ...7. Janov (ČR) -2,10,1 (4).
Ženy (7,5 km): 1. Gregorinová (Slovin.) 24:27,8 (0), 2. Brunetová (Fr.) -26,3, 3. Kosinovová (Rus.) -44,4.
Juniorky (7,5 km): 1. Bollietová 27:23,1 (1).