Příbram prohrála v Ústí, vede Slovácko

Do čela druhé ligy se dostali fotbalisté Slovácka, kteří po sobotním domácím vítězství 2:0 nad Fulnekem vedou tabulku o dva body před exligovými konkurenty z Příbrami. Ti v neděli prohráli v Ústí nad Labem 0:1. Třetí je Opava, která získala v derby v Hlučíně bod, Bohemians Praha klesli po vysoké porážce 0:5 s Vítkovicemi na šesté místo.

Na opačném konci pořadí nestačilo Třinci k opuštění poslední pozice ani vítězství v Praze nad Duklou.

V Uherském Hradišti se sice čtyři tisícovky diváků radovaly z gólu už v 3. minutě, Chmelíček však stál při teči Šultesovy střely v ofsajdu. Nejlepší střelec Slovácka se své šesté branky přece dočkal, v 34. minutě lehce doklepl do sítě Fischerovu ostrou střelu z dálky. Na druhý gól si pak s chutí hrající domácí museli počkat, ale stál za to: v 73. minutě napřáhl z dvaadvaceti metrů ke střele Fischer a potěšil fanoušky přesnou trefou ke vzdálenější tyči.

Příbram v Ústí začala slibně, v 13. minutě však mířila Navrátilova technická střela těsně vedle a pak převzali iniciativu domácí. Příbramský gólman Hruška se několikrát vyznamenal, ale v 71. minutě vysunul Fousek do šestnáctky France a ten zaznamenal vítěznou branku. "Jsme takoví Jánošíci, kteří chudým body dávají a pak dokážou vyhrát nad nejlepšími celky soutěže - na Slovácku a teď doma s Příbramí," řekl ústecký sportovní ředitel Svatopluk Habanec.

Vítkovičtí čekali na čtvrté vítězství v sezoně dlouhých osm kol, ale naposledy doma před zimní pauzou potěšili fanoušky pěti góly a bezchybným výkonem. Po rychlé úvodní brance Prohászky se Pražané bránili od 23. minuty jen v deseti, když byl vyloučen Fenyk za kopnutí soupeře bez míče. V druhém poločase pak oslabený tým Bohemians inkasoval čtyřikrát během pouhých osmi minut.

Výsledky - 14. kolo:
Hradec Králové - Sokolov 3:1 (3:0)
Branky: 23. a 28. Munster, 3. Pilař - 90.+3 Habai. Rozhodčí: Kocourek - Čecháček, Vysloužil. ŽK: Wozniak - Thomas, Hájovský, Kura. Diváci: 1145.
Hradec Králové: Podhajský - Pospíšil, Wozniak, Filip, Čupr - Dvořák (88. Bouška), Vít, Černý (62. Krejcar), Gavula - Pilař (82. Vodehnal), Munster. Trenér: Klusáček.
Sokolov: Kubásek - Kura, Hájovský, Němeček, Thomas - Bauer (77. Frohna), Čada, Jiráček (46. Habai), Mach - Costa, Šorfa (72. Salák). Trenér: Abrhám.
Vítkovice - Bohemians Praha 5:0 (1:0)
Branky: 2. a 66. Prohászka, 64. Schön, 69. Baláž, 72. Valášek. Rozhodčí: Hrubeš - Santarius, Lakomý. ŽK: Prohászka, Knapp - Kwame. ČK: 23. Fenyk (Bohemians). Diváci: 320.
Vítkovice: Vaclík - Baláž, Švec, Derych, Silveira - Valášek, Motyčka, Knapp (79. Mikulenka), Novák - Prohászka (73. Jandík), Schön (82. Kříž). Trenér: Grussmann.
Bohemians: Winter - Majer (64. Jendruščák), Birhanzl (70. Jandzik), Lukeš, Hajník - Fenyk, Kwame, Šisler, Zoubek - Ibe, Brzezina. Trenér: Urban.
Ústí nad Labem - Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 71. Franc. Rozhodčí: Adam - Pokorný, Hrubeš. ŽK: Dvořák, Franc (oba Ústí). Diváci: 582.
Ústí: R. Novák - Dvořák, T. Novák, Džuban, Benko - Mašanský (67. Béreš), Valenta, Martykán, Franc (90. Benčík) - Procházka, Fousek (88. David). Trenér: Lacina.
Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek (52. Nechvátal), Penc, Pleško - Klesa, Navrátil, Tarczal, Šindelář (70. Hloušek) - Huňa, Pilík. Trenér: Barát.
HFK Olomouc - Čáslav 1:0 (0:0)
Branka: 52. Kropáček. Rozhodčí: Paták - Szarowski, Dobrovolný. ŽK: Dadák, Janeček - Jiroušek. Diváci: 560.
HFK Olomouc: Doležal - Dadák, Kalvoda, Kotůlek, Lošťák - Spáčil (70. Janeček), Grim, Zlatohlavý (65. Lukášek), Krutý - Korčian, Kropáček (71. Vodák). Trenér: Kalvoda.
Čáslav: Zich - Kotrba, Skoupý, Mráz, Zachariáš - Kurak, Haniak (75. Dian), Jiroušek, Skopalík - Strnad (61. Kocourek), Schulmeister (54. Veselý). Trenér: Medynský.
Dukla Praha - Třinec 0:1 (0:1)
Branka: 42. Rodrigues. Rozhodčí: Příhoda - Ardeleanu, Štěrba. ŽK: Ludačka, Daněk - Martinčík, Berger. Diváci: 366.
Dukla: Rada - Mikula, Palša, Kubka, Daněk - Hanus (63. Kunc), Holub (46. Pokorný), Ludačka, Michal - Svatonský, Kulvajt (80. Kopta). Trenér: Bittengel.
Třinec: Bruk - Lisický, Pindor, Hupka, Martinčík - Malíř, Ďurica, Berger (80. Zítka), Matěj (84. Ceplák) - Rodrigues, Dombi (88. Brezničan). Trenér: Kouřil.