Fulnek remizoval ve Vítkovicích, Jihlava porazila Třinec

Fotbalisté Vítkovic remizovali v páteční utkání 17. kola druhé ligy bez branek s Fulnekem. Jihlava proti tomu využila stoprocentně výhodu domácího prostředí a hosty z Třince rozstřílela 3:0.

Domácí jarní premiéra se Jihlavě, v jejímž kádru z posledního podzimního zápasu zůstali v základu pouze Cihlář s Faldynou, povedla. Třinec se v první půli prakticky nedostal k šanci, prolínající se řady obránců a záložníků jej nepustily na dostřel gólmana Šimona. To domácí byli o mnoho efektivnější. Gábovi ještě v 19. minutě sebral gólovou hlavičku brankář Lipčák, když ale ve 21. minutě Faldyna od brankové čáry odcentroval do vápna volnému Dupalovi, Jihlava slavila.

Druhý gól si nový útočník v dresu Vysočiny schoval na 37. minutu. Od rohového praporku tentokrát servíroval míč Böhm a Dupal akci zakončil jesličkami gólmanu Lipčákovi - 2:0. Dupalův den pokračoval i po přestávce. V 55. minutě narazil míč před branku Faldynovi a ten k tyči ještě zvýšil náskok Jihlavy už na 3:0. Jihlava kontrolovala hru, hosté mohli korigovat výsledek sedm minut před koncem, ale Veselý z malého vápna netrefil prázdnou bránu.

Střelecká nuda v Ostravě

Ve Vítkovicích se oběma celkům sice snaha a nasazení upřít nedala, pohledného fotbalu však vzhledem k větrnému počasí bylo k vidění málo. Důkazem toho je počet střel na branku, kdy domácí zamířili přesně dvakrát a hostům se to povedlo čtyřikrát. Gólmani tak za chladného počasí mnoho práce neměli, snad až na domácího Vaclíka, který v 73. minutě reflexivně vykopl za brankovou čáru sólo Vyskočila.

Druhá liga - 17. kolo
Vítkovice - Fulnek 0:0
Rozhodčí: Kocián - Peřina, Lakomý. ŽK: Derych, Pulkert, Hrdlovič - Kovář, Krása. Diváci 910.
Vítkovice: Vaclík - Derych, Hrdlovič, Švehla, Mikulenka - Pulkert, Křiva, Motyčka, Novák - Prohászka, Schön. Trenér: Grussmann.
Fulnek: Pospěch - Král, Krása, Kovář, Staš - Vyskočil, Lukaštík, Slončík, Vajda - Traxl (46. Koštuřík), Malohlava (84. Vlček).
Jihlava - Třinec 3:0 (2:0)
Branky: 21. a 37. Dupal, 55. Faldyna. Rozhodčí: Drábek - Gallo, Drastík. ŽK: Tlustý - Lisický, Formánek. Diváci: 1630.
Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Böhm (72. Rabušic), Gába, Schneider, Cihlář - Dupal (77. Vácha), Faldyna (85. Hušbauer). Trenér: Marko.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík (46. Ďurica) - Malíř, Hupka, Berger (60. Konečník), Lukšík - R. Veselý, Doubek (77. Maceček). Trenér: Kouřil.