Sokolov poprvé na jaře prohrál, týmy Čáslavi ani Hradce nezaváhaly

TŘINEC

Fotbalisté Sokolova v druhé lize poprvé na jaře nebodovali. V nedělním utkání 22. kola prohráli v Třinci, jenž si díky Bergrově brance ze 77. minuty udržel naději na záchranu. Čáslav zvítězila doma nad Slováckem 2:1 a ve třetím nedělním utkání porazil Hradec Králové na svém hřišti Vítkovice brankou Pilaře ze 75. minuty 1:0.

O svém vítězství přitom mohli domácí rozhodnout už v prvním poločase, mířidla jejich střelců ale byla seřízena velmi nepřesně. Šance Doubka v páté minutě, Malíře ve 38. a Macečka o minutu později se při větší koncentraci zahodit nedaly. Sokolov se v prvním poločase o ohrožení domácí branky pokusil jednou, Poděbradský ale mířil rovněž nepřesně.

Také ve druhé půli hýřili větší aktivitou domácí, střelecky se prosadit dokázali ale až v 77. minutě, kdy Berger po přihrávce od Doubka prostřelil z prostoru značky pokutového kopu nejen hostující obranu, ale i brankáře.

Třinec - Sokolov 1:0 (0:0)
Branka: 77. Berger. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Lakomý. ŽK: Lipčák, Cieslar, Berger, Veselý (všichni Třinec). Diváci: 812.
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Chlebek (17. Pindor), Martinčík - Malíř (68. Lukšík), Cieslar, Berger, Konečník - Maceček (39. Veselý), Doubek. Trenér: Miroslav Kouřil.
Sokolov: Bertelman - Kaplan, Kura, Hájovský, Mach - Salát (67. Jiráček), Javorský, Čada, Poděbradský - Mlika, Duchnič. Trenér: Martin Hašek.

Čáslavi se podařilo ukončit sérii tří domácích porážek, naopak Slovácko nepřerušilo svoji sérii jarních nezdarů na hřištích soupeřů. Hosté přitom měli blíže k prvnímu gólu, Čtvrtníček ale chybu obrany nepotrestal. Ke gólu Slovácka nevedl ani brejk po trestném kopu soupeře, protože Šultésovu střelu stihl domácí gólman Havránek vyrazit. V 16. minutě se už skóre měnilo, ale na druhé straně. Po rohu vyřešil gólem nepřehlednou situaci v malém vápně Slovácka Vošahlík.

Druhý poločas začal opět šancí Slovácka; Gondovu střelu Havránek vyškrábl jen ke Čtvrtníčkovi, který z dorážky trefil břevno. A tak znovu udeřili domácí. V 62. minutě se Kocourek prodíral do šestnáctky, Šimáček ho fauloval a Strnad z pokutového kopu zvýšil.

Ani druhý inkasovaný gól hosty neotřásl a měli další šance. Při centru z trestného kopu Havránek vyběhl daleko z brány, ale Šultésův lob vyhlavičkoval Mráz. Gólem neskončily ani dva následné závary v čáslavské šestnáctce. Slovácko se dočkalo až v 72. minutě, kdy Gonda po průniku středem obrany nadvakrát překonal Havránka. Další nápor Čáslavští přestáli, ale při hlavičce Činčaly Havránek se štěstím vytlačil míč na roh.

Čáslav - Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 16. Vošahlík, 62. Strnad z pen. - 72. Gonda. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Peřina. ŽK: Strnad, Haniak, Vošahlík - Šimáček, Lysoněk, Čtvrtníček, Grim, Němčický, Činčala. Diváci: 1023.
Čáslav: Havránek - Haniak, Mráz, Skoupý, Hozda - Kurák, Skopalík, O. Sedláček, Kocourek (89. Jiroušek) - Vošahlík (74. Veselý), Strnad. Trenér: Medynský.
Slovácko: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk (58. Činčala) - Čtvrtníček, Fischer (81. Stýskala), Grim, Gonda ­ Šultés, Matůš. Trenér: Kalvoda.

Východočeši prvních 15 minut měli velkou převahu. Do šance se dostali Němeček a Pilař, ale výborný gólman Vaclík se vyznamenal. Vítkovice pečlivě bránily a spoléhaly hlavně na standardní situace. Ve 25. minutě domácí brankář Podhajský nadvakrát zlikvidoval trestný kop Pulkerta.

Po změně stran Hradec zvýšil obrátky a přišly i gólové šance. Nejdříve Krejcar ale svoji příležitost hlavou neproměnil. Udeřilo až v 75. minutě, kdy trestný kop Diana obrana Vítkovic ještě odvrátila, ale Němeček prodloužil hlavou na Pilaře, který opět hlavou přehodil hostujícího gólmana.

Hosté ožili a v 81. minutě chytil Podhajský gólovou hlavičku Prohaszky. Závěr zápasu byl ve znamení velkého tlaku hostů, ale hradecká obrana se překonávala a zápas dovedla do vítězného konce.

Hradec Králové - Vítkovice 1:0 (0:0)
Branka: 75. Pilař. Rozhodčí: Hájek - Filípek, Urban. ŽK: Vít, Čupr, Dvořák - Mikulenka. Diváci: 1100.
Hradec Králové: Podhajský - Pospíšil, Němeček, Wozniak, Čupr - Rezek, Vít, Krejcar (68. Dvořák), Dian (81. Chleboun) - Schulmeister (76. Zbončák), Pilař. Trenér: Malura.
Vítkovice: Vaclík - Hrdlovič, Doležal, Švehla, Mikulenka - Valášek (78. Plešek), Motyčka, Pulkert (88. Lokša), Novák - Prohaszka, Fromelius (68. Schön). Trenér: Grussmann.