Fotbalisté Ústí porazili díky hattricku Mahmutoviče Duklu

ÚSTÍ NAD LABEM

Fotbalisté Ústí nad Labem porazili v utkání sestupem ohrožených druholigových celků 4:2 Duklu Praha. O vítězství v dnešním utkání 23. kola rozhodl čistým hattrickem ve druhém poločase bosenský útočník Severočechů Aidin Mahmutovič.

Zápas začaly oba celky nervózně a dlouho se hra odehrávala mezi oběma šestnáctkami. Ve 21. minutě vystrašil hostující Mikula brankáře Ústí Nováka střelou těsně vedle. O čtvrt hodiny později se dostal do brejku ústecký Procházka a jeho přízemní střela těsně minula pravou tyč Radovy branky.

Ve 39. minutě šla Dukla do vedení, když Nečas dostal míč do běhu a technicky po zemi obstřelil brankáře domácích. V závěrečných sekundách prvního poločasu fauloval v šestnáctce Dukly zadák Palša, rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu, který domácí špílmachr Fousek bezpečně proměnil a vyrovnal.

V 58. minutě poslal ústecký Procházka nadýchaný centr do šestnáctky hostů a Mahmutovič přivedl hlavičkou Ústí do vedení. Poté Dukla přitlačila Ústí před jeho branku, neúspěšně zahrávala sérii rohových kopů a Kulvajt z voleje mířil těsně vedle. V 81. minutě naopak dostal Mahmutovič míč do běhu a pohotovou střelou zvýšil náskok domácích.

Stejná situace se opakovala o pět minut později, kdy si bosenský útočník vychutnal obranu i brankáře Dukly a završil hattrick. Ve druhé minutě nastaveného času využil Michal chybu ústecké obrany a korigoval výsledek.

Ústí nad Labem - Dukla Praha 4:2 (1:1)
Branky: 58., 81. a 86. Mahmutovič, 45. Fousek z pen. - 39. Nečas, 90+2. Michal. Rozhodčí: Adam - Ubias, Urban. ŽK: Šmrha, Mahmutovič - Mikula, Kulvajt. Diváci: 638.
Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák (68. Karlík), T. Novák, Pimpara, Hanzlík - Procházka (74. Zvonek), Šmrha, Valenta, Vondrášek - Mahmutovič, Fousek (85. Mašanský). Trenér: Habanec.
Dukla Praha: Rada - Mikula - Palša, Kuděla, Rychlík - Michal, Hubka, Adam, Svatonský - Nečas (74. Kunc), Kulvajt. Trenér: Bittengel.