Rubriky:

Národní liga

Mostecký Hainault se vrátil do zámoří, Webster zůstane do léta

2. února 2009 09:03 - MOST

Obránce Mostu Andrew Hainault je blízko přestupu do elitní americké fotbalové soutěže MLS. Dvaadvacetiletý kanadský reprezentant se rozhodl opustit Česko a vzápětí uspěl na testech v Houstonu. Most nyní jedná o jeho přestupu s vedením MLS, která oficiálně hráče všech svých klubů zaměstnává. V létě navíc Most opustí i druhý stoper Angličan Byron Webster, který se prozatím vrátil z testů ve skotském Motherwellu.

Severočeský klub po loňském sestupu zabředl do druholigového průměru a oba obránci se rozhodli odejít. "Hainault byl na testech v německém Ingolstadtu a v anglickém Birminghamu. Pak odjel na dovolenou a oznámil nám, že se nevrátí," řekl ČTK mostecký ředitel Petr Kabíček. "Houston o něj projevil zájem, právě jsme začali jednat. Zadarmo ale samozřejmě neodejde," dodal.

V létě zřejmě už v Mostu nebude po anglicky hovořící stoperské dvojici ani památky. Pro návrat do Británie se rozhodl i jedenadvacetiletý zadák Byron Webster, který strávil téměř celý leden v Motherwellu. "Ale už se do Mostu vrátil, zatím jsme se nedohodli. Jaro odehraje tady a pak s velkou pravděpodobností odejde," vysvětlil Kabíček.

Webster totiž na testech uspěl a trenér Mark McGhee o něj podle skotských médií velmi stál, kluby se ale nedohodly na odstupném. Zatímco podle mosteckých funkcionářů má 196 centimetrů vysoký stoper platnou smlouvu, kterou navíc podepsal už v druhé lize, podle skotských médií měl být po sestupu volný.

"V pátek jsem s ním seděl, nakonec jsem rád, že se vrátil. Pochopil jsem ale, že chce domů, vrátíme se k tomu před letním přestupním termínem. Zájem Motherwellu nemohu vyvrátit, krom něj je ve hře ještě jeden tým z druhé anglické ligy," dodal Kabíček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..