Rubriky:

Národní liga

Soud: Bohemians 1905 nesmí prodávat hráče bez konkurzního správce

16. dubna 2009 15:49 - PRAHA

Druholigový klub Bohemians 1905 nesmí podle rozhodnutí Městského soudu v Praze zpeněžovat žádný majetek, který byl v minulosti při krachu klubu zapsán do konkurzu, bez výslovného souhlasu konkurzního správce Jana Draslara. ČTK o tom ve čtvrtek informoval jeden z věřitelů a bývalý majitel FC Bohemians Praha Michal Vejsada, který se současným vedením Bohemians 1905 vede už dlouho spory.

V praxi to znamená především to, že by Bohemians 1905, kteří chystají odvolání k vrchnímu soudu, bez vědomí konkurzního správce nemohli prodávat hráče, na něž se konkurz vztahuje.

Jde zejména o talentovaného záložníka Jana Morávka, jehož cena na přestupovém trhu se v létě může vyšplhat až k 90 milionům korun. Věřitelé, které reprezentuje i Vejsada, nechtějí být z atraktivního přestupu "vyšachováni". Morávek byl totiž zahrnut do konkurzu i s dalšími nadějnými mladíky.

Městský soud vydal předběžné opatření, že peníze z přestupů by měly být převáděny na speciální účet zřízený Draslarem. Bohemians 1905 s tím nesouhlasí a jakmile obdrží rozhodnutí soudu první instance, odvolají se k vrchnímu soudu.

"V podstatě nic to pro nás teď neznamená, není přestupní období, takže jsme klidní. Toto bylo rozhodnutí soudu na základě podnětu od konkurzního správce a jeho argumentace, teď ji předložíme zase my a určitě uspějeme jako v minulých případech," řekl ředitel klubu Lukáš Přibyl.

Několik soudních sporů

Vejsada s Bohemians 1905 vedl už několik soudních sporů, někdejší šéf "klokanů" na svůj bývalý klub trvale útočí i přes fotbalový svaz. Nedávno u disciplinární komise požadoval, aby kontumovala tři zápasy Bohemians 1905, kteří vedou tabulku druhé ligy a jsou hlavním kandidátem na postup.

Podle jeho názoru za "klokany" neoprávněně nastoupili Morávek, Marek Nikl, Lukáš Hartig a Milan Škoda, protože prý Bohemians 1905 fakticky nepatří a jsou stále majetkem FC Bohemians Praha, který je v konkurzu.

Disciplinární komise ale Vejsadovy nároky neuznala. "Argumentace není odpovídající. Všichni uvedení hráči jsou u ČMFS registrováni u Bohemians 1905," uvedl v prohlášení předseda komise Alexander Károlyi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..