Žižkov v druhé lize po domácím debaklu opět uspěl venku

KARVINÁ

Fotbalisté exligové Viktorie Žižkov opět potvrdili ve druhé nejvyšší soutěži svoji nevyzpytatelnost a týden po domácím debaklu 0:4 od Vlašimi zvítězili na hřišti Karviné 2:0. Podobně už odčinili předchozí pražský výbuch 1:5 s Jihlavou, po kterém následovalo vítězství 2:0 v Hlučíně, a také prohru s Duklou hned napravili triumfem ve Zlíně.

Žižkov dokázal, že venku hraje podstatně efektivněji než doma. V prvním poločase to ale byli Karvinští, kdo se na těžkém terénu lépe pohyboval a měl také díky Pontusovi, Čemanovi a Fickovi vyložené brankové příležitost. Brankář Hruška ale nekapituloval. To hosté hráli především po změně stran velmi chytře a k tomu stoprocentně proměňovali nabídnuté šance.

V 58. minutě Vaculíkovu ránu vyrazil domácí gólman Kafka před Kaloda a ten již neměl problém skórovat. Čtvrt hodiny před koncem Žižkov předvedl nejkrásnější útočnou akci utkání. Ve středu pole Vaculík přihrál Martanovi, který z křídla nacentroval přímo na Koukala, jenž mířil přesně.

Hlučín opustil sestupové pásmo

Fotbalisté Hlučína remizovali v nedělním utkání 11. kola druhé ligy 0:0 se Sokolovem. Díky získanému bodu opustili pásmo sestupu, zásluhou lepšího skóre se posunuli na čtrnácté místo před rezervu pražské Sparty.

Severočeši sice přijeli do Hlučína jako favorité, blíž k vítězství ale měl domácí celek. Hosté si v utkání vypracovali jedinou vážnější šanci, kterou ale Dejmek v 55. minutě zahodil, jinak hlučínského brankáře už prakticky neohrozili. Navíc závěrečnou čtvrthodinu dohráli bez vyloučeného Čady.

Most zachránil remízu s Čáslaví v poslední minutě

Fotbalisté Mostu remizovali s Čáslaví na vlastním hřišti 1:1. O dělbu bodů se zasloužil v poslední minutě domácí Knakal.

Hosté na Stadionu Josefa Masopusta zahrozili už v šesté minutě, ale Okleštěk po střele hlavou rozvlnil pouze boční síť. Čáslavský útočník si vše plně vynahradil po čtvrthodině, když ze čtyřiceti metrů napřáhl ke střele a dalekonosným lobem přehodil vysunutého gólmana Palečka. Most se směrem dopředu dlouho hledal a když už se do zakončení dostal, stál v cestě připravený Valeš. Ve 27. minutě mládežnický reprezentační brankář zmařil obrovskou šanci Loosovi.

Jako schopný strážce branky se po přestávce ukázal domácí obránce Běloušek, když z brankové čáry akrobaticky vykopl gólovou Fikejzovu střelu. Domácí se přes dobře organizovanou obranu Zenitu dlouho nedokázali prosadit. Se sílícím deštěm však sílil i jejich tlak, který nakonec přinesl v 90. minutě vyrovnání. Hofmannův projektil ještě Valeš bravurně vytěsnil na roh, ale po něm se míč dostal ke Knakalovi, jenž nekompromisní střelou vyrovnal.

11. kolo druhé fotbalové ligy:
Karviná - Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)
Branky: 58. Kalod, 75. Koukal. Rozhodčí: Bílek - Košec, Koval. ŽK: Slončík, Ficek - Hruška, Procházka, Culek, Kučera, Zengue. Diváci: 2192.
Karviná: Kafka - Jursa, Suchý (43. Ciku), Hoffmann, Čeman (78. Milosavljev) - Ficek, Slončík, Pavlík, Knötig - Pontus (70. Mišinský), Opic. Trenér: Kalvoda.
Žižkov: Hruška - Kučera (87. Šťastný), Petrů, Procházka, Balík, Vaculík, Koukal, Culek, Pulkert (70. Zengue) - Kalod, Martan (90. Straka). Trenér: Petržela.
Hlučín - Sokolov 0:0
Rozhodčí: Adámek - Gallo, Kubáň. ŽK: Švrček, Hrtánek - Čada. ČK: 76. Čada. Diváci: 520.
Hlučín: Kosmál - Dohnálek, Švrček, Čelůstka, Drozd - Žižka (87. Dobeš), Bogdaň (65. Hrtánek), Javorek, Sokol - Honka, Dzierzega (70. Prokeš). Trenér: Hajný.
Sokolov: Zacharda - Šmerda, Studík, Knakal, Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař, Vaněček (90. Kaplan) - Duchnič (76. Javorský), Dejmek (65. Nádeníček). Trenér: Pulkert.
Most - Čáslav 1:1 (0:1)
Branky: 90. M. Knakal - 15. Okleštěk. Rozhodčí: Ochotnický - Zlámal, Štěrba. ŽK: Andrei, Tonev, Fleišman, Hofmann - Okleštěk, Haniak, Klučiar, Kotrba. Diváci: 958.
Most: Paleček - Knakal, Lafrance, Běloušek (81. Tonev), Fleišman - Andrei, Hofmann, Franěk (70. Frnoch), Rosendo - Hora, Loos. Trenér: Aňon.
Čáslav: Valeš - Kotrba, Brezinský, Skoupý, Klučiar - Kotyza (78. Dobal), Brunclík, Haniak, Kunášek - Oklešťěk (86. Markovič), Fikejz. Trenér: Frťala.
Vlašim - Ústí nad Labem 1:2 (0:2)
Branky: 55. Pokorný - 20. Valenta z pen., 35. Džuban. Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Jiřík. ŽK: Hyčka, Pimpara (oba Ústí). Diváci: 1120.
Vlašim: Toma - M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor, Vebr - Průcha, Pokorný, Křeček (82. L. Dvořák), Borák (24. J. Veselý, 70. Stejskal) - Brožík, Bálek. Trenér: Nádvorník.
Ústí n. L.: Novák - Hyčka (65. Pimpara), Džuban, Valenta, Dvořák - Volek (88. Franc), Šmrha, Martykán, Benčík - Jindráček (80. Rudnyckyj), Veverka. Trenér: Habanec.
Hradec Králové - Opava 2:1 (0:1)
Branky: 67. Němeček, 74. Černý z pen. - 45.+1 Cigánek. Rozhodčí: Hrubeš - Novák, T. Kovařík. ŽK: Hochmeister - Cigánek, Wirth, Čáp, Nepožitek. ČK: 75. Kiša (Opava). Diváci: 1351.
Hradec Králové: Lindr - Karal (19. Němeček), Wozniak, Kasálek - Pilař, Fischer, Hochmeister, Janoušek (54. Rezek), Poděbradský - Černý (85. Nemček), Dvořák. Trenér: Kotal.
Opava: Květoň - Uvíra, Cigánek (83. Halaška), Horka (86. Neubert), Čáp - Kiša, Wirth, Nepožitek, Schaffarzik - Mezlík, Pospěch. Trenér: Látal.