Rubriky:

Národní liga

Jsme v křeči, přiznává ústecký kouč Habanec

3. května 2010 09:55 - ÚSTÍ NAD LABEM

Na druhém a tudíž ještě postupovém místě mají fotbalisté Ústí nad Labem v tabulce druhé ligy před třetím Zlínem stále náskok pěti bodů. Mohou ale litovat domácí bezbrankové remízy s Vlašimí, protože v případě vítězství by svému zlínskému sokovi utekli na sedmibodový rozdíl a to by pět kol před koncem soutěže byla slibná výchozí pozice do finiše.

 

Josef Pešout, Právo

„Chyběly nám ale základní herní prvky, ať je to držení míče, či přihrávka. Přemíra snahy nás dovádí do křeče. Z toho, že jsme nevyhráli, jsem pochopitelně smutný. Bod je málo,“ klopil zrak ústecký trenér Svatopluk Habanec po zápase s Vlašimí.
„Nejsme v ideálním stavu, co se týče hry. Děláme technické chyby. Oproti podzimu schází kanonýr Veverka, marodí Dvořák, herní absence kvůli zranění měli i Karlík a Zachariáš. Nemáme tak široký kádr, aby mohl na hřiště naskočit kdokoliv z lavičky,“ pokrčil rameny kouč.

Je mu jasné, že při suverénním tažení vedoucího Hradce Králové se boj o další postupovou příčku zúžil už jen na dvě mužstva. „Východočeši nemají karty ani zranění, a proto jsou nahoře. Zlín stejně jako Ústí nepředvádí fotbalovou parádu, jakou si na jaře představoval. Nechci se však upínat jen k jeho ztrátám. Pro nás je důležité, že teď jedeme dvakrát ven a bylo by dobré, kdybychom hned v prvním zápase v Praze na Žižkově byli schopní bodovat,“ uvažoval Habanec.

„Žižkov otočil zápas s Karvinou, v němž prohrával. A doma jej proti nám jistě vyhecuje trenér Petržela,“ zamyslel se ústecký trenér.

Prvoligového snu se Ústečtí navzdory nelehkému období nevzdávají. „Určitě se o to popereme. Zvlášť, když se posouvají věci ohledně rekonstrukce stadiónu. Ale vinou našeho současného útlumu si myslím, že o druhém postupujícím se rozhodne až v posledních dvou kolech,“ dodal Habanec.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..